Трамп виключив Wall Street Journal із пулу журналістів після їхньої статті про його зв'язки з Епштейном

Президент США Дональд Трамп виключив газету Wall Street Journal із пулу преси під час його майбутньої поїздки до Шотландії. Це сталося після того, як видання опублікувало статтю про можливі зв’язки глави Білого дому із сексуальним злочинцем Джеффрі Епштейном.
Про це заявила речниця Білого дому Керолайн Лівітт, цитує її CNN.
Так, посадовиця підтвердила, що WSJ відмовили в доступі до пулу преси через «фальшиві та наклепницькі дії», маючи на увазі недавню публікацію про Трампа та Джеффрі Епштейна.
Таке рішення зустріло осуд у США. Так, президентка Асоціації кореспондентів Білого дому (WHCA) Вейджа Цзян заявила, що спроба адміністрації Трампа «покарати» медіа за матеріали, які їй не подобаються, суперечить американській Конституції.
«Ми наполегливо закликаємо Білий дім повернути Wall Street Journal на попереднє місце в пулі та на борту Air Force One під час майбутньої поїздки президента до Шотландії. WHCA готова співпрацювати з адміністрацією, щоб знайти швидке рішення», — наголосила вона.
Представник WSJ відмовився коментувати цю подію, але у відповідь на судовий запит Трампа проти видання сказав: «Ми повністю впевнені в суворості та точності наших репортажів і будемо енергійно захищатися від будь-яких судових позовів».
Про який матеріал йдеться?
Газета Wall Street Journal опублікувала статтю, у якій стверджувала, що у 2003-му серед привітальних листів із нагоди 50-річчя Джеффрі Епштейна була записка з контуром оголеної жінки від нинішнього президента США Дональда Трампа з підписом: «З днем народження — і нехай кожен день буде ще однією чудовою таємницею».
В адміністрації президента цей матеріал назвали фейковим. Трамп одразу почав погрожувати судом, а прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт стверджувала, що у WSJ відмовилися показати листа та «визнали, що вони навіть не мають його у своєму розпорядженні».
Газета також вказувала, що Епштейн і Трамп проводили час разом у 1990-х та на початку 2000-х років і фотографувалися на світських заходах. Нинішній президент також кілька разів фігурував у бортових журналах приватного літака Епштейна.
Обидва чоловіки заявили, що згодом між ними виникла сварка. Як стверджував Трамп, їхня дружба закінчилася ще до того, як Епштейн визнав себе винним у вербуванні неповнолітніх для проституції у 2008 році.
Нагадаємо, 5 червня Ілон Маск написав на своїй сторінці, що Трамп присутній на записах у справі Джеффрі Епштейна, зазначивши, що це «справжня причина, через яку вони не були оприлюднені». Проте згодом він видалив цей допис.
Про справу Джеффрі Епштейна
У 2007 році мільярдера звинуватили в сутенерстві та схилянні декількох десятків неповнолітніх до секс-бізнесу. Розслідування тривало протягом 2002-2005 років у Нью-Йорку та Флориді.
Тоді Епштейн пішов на угоду зі слідством — його справою займався Алекс Акоста, який був прокурором Південної Флориди. Згідно з угодою, мільярдер провів у в’язниці лише 13 місяців. Крім того, Акоста погодився приховати факт угоди зі слідством від жертв у цій справі.
У листопаді 2018 року газета Miami Herald опублікувала власне розслідування, присвячене справі Епштейна й ролі Акости в ній. За старою справою журналістам удалося знайти приблизно 60 жертв насильства з боку мільярдера.
На початку 2019 року суд Південної Флориди ухвалив, що приховування інформації від жертв було незаконним. 7 липня 2019-го мільярдера затримали. За версією слідства, Епштейн отримував сексуальні послуги від неповнолітніх дівчат і «позичав» їх впливовим людям. Епштейн не визнав провини. Акоста, який уже обіймав посаду міністра праці США, пішов у відставку.
А 10 серпня 2019 року Епштейна знайшли мертвим в окремій камері в нью-йоркській в’язниці. Судмедексперти встановили, що причиною смерті стало самогубство.
- Поділитися: