Судмедексперти підтвердили, що причиною смерті мільярдера і фінансиста Джеффрі Епштейна стало самогубство.

Про це повідомляє Associated Press.

Головна судмедекспертка Барбара Самсон заявила, що вона зробила висновок про самогубство «після ретельного вивчення всієї слідчої інформації, включаючи результати розтину». Адвокати Епштейна заявили, що вони незадоволені висновками Самсон, і маю намір провести власне розслідування. Вони планують спробувати отримати будь-яке відео з району навколо камери Епштейна, яке могло зафіксувати момент смерті мільярдера.

Нагадаємо, Джеффрі Епштейна, який перебував в одиночній камері в нью-йоркській в'язниці в очікуванні суду за звинуваченням в секс-торгівлі, жертвами якої стали десятки неповнолітніх дівчат, знайшли мертвим у його камері зранку 10 серпня. Обставини смерті мультимільйонера з'ясовуються, і поки що невідомо, коли буде опубліковано остаточний звіт про розтин.

В кінці липня Епштейна знайшли на підлозі тюремної камери в несвідомому стані зі слідами травм на тілі. Після цього за ним, як за людиною, схильною до самогубства, встановили посилений нагляд.

Однак у ніч смерті Епштейна в його камері не проводили регулярних моніторингів, які передбачені протоколом в’язниці, повідомили джерела СNN.

У 2007 році мільярдера Джеффрі Епштейна звинувачували у сутенерстві та схилянні декількох десятків неповнолітніх до проституції. Розслідування велося у 2002-2005 роках у Нью-Йорку та Флориді. Тоді Епштейн пішов на угоду зі слідством — його справою займався Алекс Акоста, який тоді був прокурором Південної Флориди й погодився на угоду з Епштейном. У результаті той просидів у в'язниці лише 13 місяців замість багаторічного, а можливо, і довічного терміну, який міг призначити йому суд. Крім того, Акоста погодився приховати факт угоди зі слідством від жертв у цій справі.

Проте в листопаді 2018 року газета The Miami Herald опублікувала власне розслідування, присвячене справі Джеффрі Епштейна і ролі Алекса Акости у ній. За старою справою журналістам вдалося знайти близько 60 жертв насильства з боку Епштейна.

У лютому нинішнього року суддя окружного суду по Південній Флориді Кеннет Марра ухвалив, що приховування інформації від жертв було незаконним.

7 липня 2019 року влада США затримала Епштейна. За версією слідства, Епштейн отримував сексуальні послуги від неповнолітніх дівчат і «позичав» їх впливовим людям. Мільярдер не визнав провину, а занадто м'яка угода з Епштейном викликала публічну критику на адресу Акости. Лідер демократичної меншості в Сенаті Чак Шумер і спікер Палати представників Конгресу США демократ Ненсі Пелосі зажадали від нього піти у відставку, а в Twitter поширилася кампанія #AcostaResign.

12 липня міністр праці Сполучених Штатів Алекс Акоста оголосив про відставку через скандал навколо Епштейна.

Поділитись: