У Костянтинівці триває зачистка військових рф, які проникли в місто — 19 корпус

Українські військові продовжують ліквідовувати російських окупантів на підступах до Костянтинівки та в міській забудові. Військових рф виявили та знешкоджують у південній, центральній і західній частинах міста.
Про це тимчасовий виконувач обовʼязків заступника командира 19 армійського корпусу Юрій Мадяр розповів в етері «Суспільне Студія».
За його словами, у місті залишаються російські військові, яким вдалося проникнути до забудови. Сили оборони знають про їхнє розташування й знищують піхотинців рф.
«Вони бігають, деморалізовані, але є ще ті, які намагаються відстрілюватися. Південь Костянтинівки — вже мінімум військовослужбовців противника, ми їх там зачистили. Зараз починаємо проводити деякі заходити для того, щоб знищити військовослужбовців противника в самій Костянтинівці — центральній і західній частині. Їх небагато, ми знаємо, де вони є», — каже Юрій Мадяр.
Окупанти тиснуть на Костянтинівку малими піхотними групами, інколи — у штурми йдуть по одному військовому рф. За словами офіцера 19 армійського корпусу, російська армія зменшила кількість атак і намагається змінити тактику штурмів.
«Противник зменшив свої наступальні дії, ми з ним поки що нормально справляємося. Я думаю, вони десь перегруповуються і щось думають зробити інше, тому що в них не виходить те, що вони запланували», — зазначив він.
Юрій Мадяр розповідає, що російські війська планували обійти Костянтинівку з різних сторін, «вийти на панівні висоти для того, щоб відрізати наші дороги, шляхи постачання в Костянтинівку, Дружківку, Краматорськ, Словʼянськ». Офіцер додає, що «поки що в них це не виходить».
російська армія має високі втрати під час спроб зайти до Костянтинівки, пояснив офіцер.
«Раніше вони пробували проходити посадками, але всі їх ми перекрили нашими військовослужбовцями. Зараз вони взагалі намагаються перебігати полями, але їм це не вдається. Ми їх бачимо і вдало знищуємо. Втрати в них дуже високі. Недавно в нас була статистика: за день 53 військовослужбовці противника були знищені, а із нашої сторони — 3 втрати», — каже Мадяр.
Пілоти Сил оборони України уражають точки пусків БпЛА, артилерію та піхоту військ рф на підступах до Костянтинівки. Штурмовикам окупантів доводиться йти від 20 до 30 кілометрів, аби спробувати наблизитися до міста, розповів т. в. о. заступника командира 19 армійського корпусу.
Також Юрій Мадяр заперечив заяви про потенційне оточення Костянтинівки.
«Про оточення вони говорять дуже давно, але це неможливо, тому що наших військових там набагато більше. Ми даємо гідну відсіч. Наша піхота, безпілотний складник дуже непогано працюють. Противник намагається інфільтруватися, але відстань, для того, щоб вони зайшли, дуже велика, тому ми їх дуже непогано знищуємо», — додав він.
Раніше троє командирів, які обороняють напрямок, розповіли hromadske, що до Костянтинівки вже проникли понад сотню російських військових. Один із них вважає, що реальна кількість може бути ближчою до 250, адже точно підрахувати кількість ворожих груп складно.
Згодом командир 19 армійського корпусу підтвердив, що в Костянтинівку просочилися близько 130 військовослужбовців рф, про що раніше писало hromadske.
Детальніше про ситуацію в місті читайте в матеріалі hromadske «Чи встоїть Костянтинівка до кінця літа?».
- Поділитися:
