Адміністрація Байдена дозволила відправити військових підрядників до України — ЗМІ

Президент США Джо Байден під час свого звернення до нації в Овальному кабінеті, 24 липня 2024 року
Президент США Джо Байден під час свого звернення до нації в Овальному кабінеті, 24 липня 2024 рокуAP Photo / Evan Vucci

Адміністрація президента США Джо Байдена дозволила відправити американських військових підрядників в Україну для обслуговування та ремонту наданої ЗСУ техніки.

Про це повідомили Reuters та CNN із посиланням на джерела.

Уперше від початку повномасштабного вторгнення адміністрація Байдена скасувала заборону на розміщення американських військових підрядників в Україні для допомоги українським військовим. Це рішення Білий дім ухвалив на початку листопада — перед президентськими виборами у США. 

Тепер Пентагон зможе надавати контракти американським компаніям на роботу в Україні.

Американські посадовці сподіваються, що це пришвидшить технічне обслуговування та ремонт зброї, зокрема винищувачів F-16 і систем ППО Patriot.

«Щоб допомогти Україні ремонтувати й обслуговувати військову техніку, надану США та їхніми союзниками, Міністерство оборони запрошує до участі в тендері невелику кількість підрядників, які допоможуть Україні підтримувати допомогу, що вже надали», — сказав чиновник на умовах анонімності.

Джерела наголосили, що зміна політики не призведе до такої значної присутності американських підрядників, яка існувала в Іраку та Афганістані. Американських підрядників в Україні буде «від кількох десятків до кількох сотень». З міркувань безпеки вони перебуватимуть у регіонах якомога далі від лінії зіткнення і «не будуть воювати з російськими військовими».

Раніше надану США військову техніку, яка зазнала пошкоджень під час бойових дій, доводилося вивозити з України до Польщі, Румунії чи інших країн НАТО для ремонту, що вимагало додаткового часу.

Наразі невідомо, чи збереже Дональд Трамп цю політику, коли вступить на посаду в січні.

Зазначимо, ще у червні ЗМІ повідомляли, що адміністрація Джо Байдена прагне скасувати заборону на розгортання американських військових підрядників в Україні, щоб допомогти Києву підтримувати й ремонтувати системи озброєння, надані США.