Удар по Одесі та заява України до РЄ про відступ від дотримання Конвенції з прав людини: головне за 29 квітня

Україна подала до Ради Європи заяву про частковий відступ від дотримання Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод через дію воєнного стану у країні. Окупанти вдарили по Одесі, внаслідок чого є загиблі та понад два десятки постраждалих. Зібрали головні новини за 29 квітня 2024 року.

Заява України до Ради Європи

У мережі викликала резонанс новина про те, що Україна подала до Ради Європи заяву про частковий відступ від дотримання Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод через дію воєнного стану в країні.

Міністр юстиції Денис Малюська пояснив, що цей документ пов’язаний із періодичним переглядом повідомлень та можливих обмежень з боку України. За його словами, насправді Україна у квітні навпаки зменшила обмеження певного набору прав.

Омбудсмен Дмитро Лубінець також розповів, що таку заяву щодо відступу від зобов’язань Конвенції з прав людини Україна подає з 2015 року: «Такий крок лише необхідність. А темі надали набагато більше уваги, аніж вона того вартує. Для громадян України це нічого не змінює».

Удар по Одесі

Увечері 29 квітня російські війська завдали ракетного удару по Одесі. Внаслідок атаки 4 людини загинули, ще 29 — зазнали поранень. Серед постраждалих від російської атаки — колишній депутат-«регіонал» та президент Одеської юридичної академії Сергій Ківалов.

У мережі поширилися відео наслідків прильоту. Після російського удару почалася пожежа в так званому «Замку Гаррі Поттера». Ця будівля належить Національному університету «Одеська юридична академія».

Тимчасове блокування чат-ботів ГУР та СБУ

Увечері 28 квітня в месенджері зникли чат-боти Головного управління розвідки Міноборони, Служби безпеки України та Мінцифри, через які, наприклад, можна було повідомити про рух російської техніки. Уже вранці, 29 квітня, стало відомо, що боти знову доступні.

У ГУР МО блокування назвали «необґрунтованим» і таким, що «суперечить правилам та публічним заявам керівництва Telegram». А голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин пов’язав інцидент із російською ФСБ.

Водночас представник компанії Telegram заявив, що блокування чат-ботів відбулося начебто через помилку.

Деталі вбивства українських військових у Німеччині

У прокуратурі Мюнхена заявили, що 57-річний росіянин, якого підозрюють у вбивстві двох українських військових у німецькому місті Мурнау, перебував у стані алкогольного сп’яніння.

Німецькі правоохоронці не виключають «політичних мотивів» убивства, а до розслідування долучилося Баварське центральне управління з боротьби з екстремізмом і тероризмом.

Також стало відомо, що один з убитих українських військових був воїном 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади Десантно-штурмових військ.

Один із військових, які загинули від ножових поранень у Німеччині81 бригада ДШВ

Візит генсека НАТО

Генеральний секретар НАТО прибув до України з неоголошеним візитом. Він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг із президентом України Володимиром Зеленським під час візиту до Києва, 29 квітня 2024 рокуОфіс президента

Політики обговорили створення спеціального фонду фінансової підтримки української оборони на 100 млрд євро на 5 років. Столтенберг заявив, що Україна має повноправне місце в Альянсі та що, коли «настане потрібний час», Україна відразу стане членом НАТО.

Інші важливі новини

  • Польські фермери на кордоні розблокували пункт пропуску «Рава-Руська — Гребенне».
  • Помер колишній головний тренер збірної України з футболу Михайло Фоменко.
  • «Суспільне» звернулося до Верховної Ради через «депутатський закид» Безуглої.
  • Заступник міністра Сольського вже повернувся до України — він також фігурує у справі про схему із землями.
  • За два роки в Україні відкрили майже 11 тисяч справ щодо ухилянтів — Офіс генпрокурора.