Камишін: Україна виготовляє власні артснаряди, однак буде розраховувати на допомогу партнерів і надалі

Україна вже поновила власне виробництво артилерійських боєприпасів, однак усе одно сподіватиметься на подальшу допомогу міжнародних партнерів, оскільки потреби ЗСУ залишаються великими.

Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін на Форумі оборонної промисловості у Брюсселі, передає «Укрінформ».

Він зазначив, що Україна так чи інакше залежатиме від постачань ззовні, оскільки «наша потреба є більшою, ніж оборонні спроможності всіх країн вільного світу разом».

«Ми не говоримо зараз про забезпечення повної потреби наших Сил оборони — вона дуже велика. Ми говоримо про те, що ми стали вагомим внеском у таке забезпечення Сил оборони», — розповів Камишін.

Урядовець також виділив три основні виклики, що постають перед українською «оборонкою»: фінансування, постійні обстріли і, що стосується виробництва артилерійських боєприпасів, — глобальний дефіцит вибухових речовин та пороху. Усе інше, за словами Камишіна, «перестало для нас бути складнощами».

Боєприпаси для Сил оборони

За даними Мінстратегпрому, Україна потребує такої кількості артилерійських боєприпасів, яку не спроможна надати жодна країна, навіть Сполучені Штати. Держава розробляє більш ефективні з економічного погляду способи утримання фронту. А втім, нині діють декілька ініціатив із забезпечення снарядами від міжнародних партнерів України.

Так, відповідно до планів, розроблених на початку 2023 року, ЄС пообіцяв надати Україні мільйон артилерійських снарядів протягом 12 місяців. Проте реалізація ініціативи зіштовхнулася з проблемами. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, серед причин — «жалюгідний стан оборонної промисловості» ЄС.

Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель уже назвав новий термін: мільйон обіцяних боєприпасів Україні нададуть до кінця 2024 року.

У лютому Чехія заявила, що знайшла джерела постачання сотень тисяч снарядів для України з-за кордону. Зазначалося, що це можна зробити за кілька тижнів, але процес потребує фінансування — 1,5 мільярда доларів.

Серед знайдених боєприпасів є 500 тисяч снарядів калібру 155 мм, ще 300 тисяч снарядів калібру 122 мм. Такі запаси знайшли у неназваної країни за межами ЄС.

Чехія закликала союзників допомогти із закупівлею снарядів. Зі свого боку низка держав погодилася профінансувати ініціативу, зокрема:

За словами Борреля, постачання першої партії снарядів з чеської ініціативи мають відбутися наприкінці травня або на початку червня.