Покарати росію за загрози ядерній безпеці закликали понад 50 країн-членів МАГАТЕ

54 делегації в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) підтримали заяву України про загрози ядерній і радіаційній безпеці, які створює росія.
Про це повідомляє Міністерство енергетики України.
Заяву озвучили на конференції МАГАТЕ у Відні. У ній країни закликали притягнути росію до відповідальності за загрози ядерній безпеці.
Міністр енергетики Герман Галущенко назвав це «ще одним кроком цивілізованого світу до витіснення росії зі сфери атомних технологій».
За словами міністра, наступним кроком мають бути санкції проти атомної галузі росії. Окрім цього, росія має виконати вимоги чотирьох резолюцій Ради керівників МАГАТЕ та резолюції Генеральної конференції МАГАТЕ 2023 року про негайне виведення своїх військ та персоналу з тимчасово окупованої Запорізької АЕС.
Крім того, підписанти наголосили на важливості «семи незамінних стовпів забезпечення ядерної безпеки та безпеки під час збройного конфлікту», а також необхідності дотримання п’яти конкретних принципів для ЗАЕС, які були оголошені Генеральним директором Ради Безпеки ООН Рафаелем Гроссі.
Зазначається, що заяву України підтримали 54 делегації. Загалом до МАГАТЕ входить 177 країн.
Що розуміють під «стовпами ядерної безпеки»
У березні 2022 року на засіданні Ради керівників МАГАТЕ було схвалено «сім незамінних стовпів ядерної безпеки», а саме:
- необхідно підтримувати фізичну цілісність усіх ядерних об’єктів: реакторів, паливних басейнів, сховищ радіоактивних відходів;
- усі системи захисту та безпеки, а також обладнання мають бути повністю функціональними в будь-який час;
- персонал, залучений до експлуатації, повинен бути в змозі виконувати свої відповідні обов’язки з безпеки та охорони, а також мати спроможність приймати рішення без надмірного тиску;
- для всіх ядерних майданчиків має бути забезпечене надійне електропостачання від мережі за межами майданчика;
- повинні існувати безперебійні логістичні ланцюжки постачань і транспортування до та з об’єктів;
- повинні існувати ефективні системи радіаційного моніторингу на об’єкті та за його межами, а також заходи готовності та реагування на надзвичайні ситуації;
- має бути надійний зв’язок із регулятором та іншими залученими сторонами.
- Поділитися: