У нас уже є великий попит від іноземців на українські розробки дронів — глава «Агенції оборонних закупівель»

В українських виробників є великий попит від іноземних країн щодо українських розробок дронів.
Про це сказала очільниця державного підприємства «Агенція оборонних закупівель» Марина Безрукова на конференції hromadske «Життя у тривалій війні».
«Сьогодні зустрічалися з європейським військовим аташе і під час обговорення виникло питання, що вони б хотіли купувати наші дрони… Вони готові вкладати в це кошти», — сказала Безрукова.
Вона додала, що було б добре залучати в це інвестиції, а не просто продавати дрони або розробки. Наразі не можна продавати дрони за кордон, але Агенція вже порушувала питання, що можна було б відкрити частину експорту. Утім, зазначила Безрукова, це питання «більш широке, державне».
Безрукова назвала вражаючою кількість розробок щодо безпілотників, яка з'явилася в Україні.
«Намагаємося зробити, щоб західна допомога йшла нашим виробникам. І там уже хороші результати. Конкретно західними грошима ми будемо фінансувати українське виробництво. Це злам парадигми. Зазвичай допомога надається на те, що вироблено в країні, яка допомагає, або в країнах, які з нею мають певні економічні зв’язки», — сказала вона.
Зокрема, розвивається тема спільних підприємств. Коли Україна хоче щось купити за кордоном, то пропонує закупити певну кількість одиниць, а в наступних закупівлях — локалізуватися і включати наших виробників у ланцюжки постачання.
Безрукова також розповіла, що багато компаній за кордоном мають круті розробки, але трапляється, що коли вони привозять зразки в Україну, виявляється, що вони не працюють.
«Зараз для будь-якого виробника є надзвичайно бажаним привезти свої зразки в Україну, щоб їх випробували. Ми кажемо: якщо попередньо військові погоджують, ми можемо взяти якусь невелику партію. Якщо вона працює — ми використовуємо всю партію, не віддаючи за це грошей. В обмін на те, що виробник може бути впевненим, що його товар працює. Випадки, коли не працює, непоодинокі», — сказала вона.
- Поділитися: