Обмеження США не дозволяють Україні бити по важливих аеродромах росії американською зброєю — WP
Після зміни політики США щодо використання Україною американської зброї російські атаки на Харківщині скоротилися, а втім, обмеження все ще не дозволяють завдавати ударів по ключових аеродромах росії, які розташовані на відстані у 100 кілометрів.
Про це пише Washington Post із посиланням на двох українських посадовців.
Як стверджують співрозмовники видання, Сполучені Штати заборонили Україні застосовувати американську зброю проти цілей на території рф, що на відстані у 100 км від кордону.
Отож, поза зоною уражень залишаються російські аеродроми, з яких злітають літаки, щоби атакувати Україну керованими бомбами, наголошує WP.
Водночас американські офіційні представники в коментарі виданню заявили, що твердження українців неправдиве, хоча й відмовилися уточнити обмеження.
«США погодилися дозволити Україні вести вогонь із наданої зброї по тих місцях у рф, звідки російські війська намагаються захопити українську територію», — заявив речник Пентагону майор Чарлі Дітц.
За його словами, обмеження «не стосується географії чи певного радіуса».
«Якщо росія атакує або збирається атакувати зі своєї території Україну, Україна має можливість завдати удару у відповідь силам, які б’ють по ній з-за кордону», — пояснив Дітц.
Речник Пентагону також додав, що Україні дозволено використовувати надані США системи протиповітряної оборони для ударів по російських літаках, «якщо вони збираються обстріляти український повітряний простір».
Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван наголошував, що українські війська можуть бити американською зброєю по «будь-якому місцю, де війська рф перетинають кордон, щоб захопити більше території».
«Річ не в географії. Річ у здоровому глузді. Якщо росія нападає або збирається напасти зі своєї території на Україну, є сенс лише в тому, щоб дозволити Україні дати відсіч силам, які б’ють по ній з-за кордону», — казав Салліван інтерв’ю PBS.
А втім, WP зауважує, що українські військові, вочевидь, не вірять, що вони мають таку свободу дій, як випливає із заяв посадовців Білого дому та Пентагону.
Журналісти додають, що удари України протягом останніх трьох тижнів, після того, як вона отримала дозвіл від США, підтверджують, що Київ усе одно дотримується певних обмежень у дальності застосування американської зброї.
Що передувало?
Видання Politico ще наприкінці травня написало, що президент США Джо Байден таємно надав дозвіл Україні завдавати ударів по росії зброєю, яку передав Вашингтон.
Згодом у пресслужбі президента Володимира Зеленського підтвердили надання цього дозволу. Але певні обмеження досі залишаються — повідомлялося, що удари американською зброєю можна завдавати виключно у прикордонних із Харківською областю районах.
Згодом у Раді національної безпеки США пояснили, що дозвіл на використання американської зброї по території росії не обмежується лише захистом Харківської області. За словами представника Ради нацбезпеки Майкла Карпентера, дозвіл стосується прикордонної території, звідки росія готує свої атаки на Україну.
Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Сполучені Штати продовжать «адаптуватися та підлаштовуватися» в разі потреби.
Окрім США, Україна вже отримала дозволи на застосування переданої зброї на власний розсуд від низки партнерів, хоча не від усіх.
- Поділитися: