США та Україна обговорюють дозвіл на удари американською зброєю вглиб росії

Сполучені Штати обговорюють з Україною дозвіл на застосування американської далекобійної зброї для ударів по території вглиб росії.

Про це повідомив заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт у коментарі «Голосу Америки». 

Посадовець запевнив, що його країна засуджує російські атаки на цивільних, і заявив: «Ми зробимо все, що в наших силах, щоб допомогти Україні протистояти цим загрозам у повітрі або вдарити по них там, де вони виникають. У певному сенсі це відповідає нашій політиці».

За його словами, США «ретельно й тісно» співпрацюють з Києвом, щоб адаптувати та налаштувати допомогу у сфері безпеки й «керівні принципи, які ми надаємо разом з цією допомогою, щоби протистояти цим загрозам».

«Дискусії тривають. Я не хочу "телеграфувати" будь-які наші удари росіянам, але ми ретельно працюємо з Україною над цим критичним питанням і продовжуватимемо тісно співпрацювати», — запевнив Сміт.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що на саміті НАТО у Вашингтоні Україна планує посилити тиск на США з вимогою зняти будь-які обмеження на удари по росії американською зброєю.

Удари по рф західною зброєю

Видання Politico ще наприкінці травня написало, що президент США Джо Байден таємно надав дозвіл Україні завдавати ударів по росії зброєю, яку передав Вашингтон.

Згодом у пресслужбі президента Володимира Зеленського підтвердили надання цього дозволу. Але певні обмеження досі залишаються: повідомлялося, що ударів американською зброєю можна завдавати виключно у прикордонних із Харківською областю районах.

Пізніше в Раді національної безпеки США пояснили, що дозвіл на використання американської зброї по території росії не обмежується лише захистом Харківської області. За словами представника Ради нацбезпеки Майкла Карпентера, дозвіл стосується прикордонної території, звідки росія готує свої атаки на Україну.

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Сполучені Штати продовжать «адаптуватися та підлаштовуватися» в разі потреби.

Окрім США, Україна вже отримала дозволи на застосування переданої зброї на власний розсуд від низки партнерів, хоча не від усіх.