До переговорної групи з підготовки обмінів полоненими увійдуть шість структур
Переговорну групу, яка від імені Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими займається підготовкою обмінів, розширять.
Про це повідомив керівник Служби безпеки України Василь Малюк.
Так, до розширеної групи увійдуть представники СБУ, Головного управління розвідки Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Збройних сил, Служби зовнішньої розвідки та омбудсмена з прав людини.
За словами Малюка, такий формат «дасть можливість поєднати зусилля і більш ефективно виборювати кожного оборонця України».
Крім того, як додав голова СБУ, це стосується й організації обмінів цивільних громадян, зокрема і тих, кого росія незаконно утримує ще з 2014 року.
У липні президент Володимир Зеленський повідомляв, що у межах 53 обмінів Україна повернула з російського полону 3310 людей. Останній обмін відбувся 25 червня за формулою «90 на 90».
Що передувало?
Напередодні, 14 серпня, СБУ взяла в полон у Курській області рф 102 російських військових, зокрема із 488 гвардійського мотострілецького полку ЗС рф та підрозділу «Ахмат».
Це наймасовіше взяття ворога в полон, яке вдалося провести за один раз. Для цього спецпризначенці СБУ захопили та зачистили розгалужений, бетонований та якісно укріплений зі всіх сторін ротний опорний пункт росіян.
Малюк зазначив, що в СБУ вже думають про те, як «максимально ефективно скористатися цим», щоб повернути додому українських захисників.
Наразі з полоненими росіянами працюють військова контррозвідка та слідчі СБУ. Зокрема, щоб задокументувати воєнні злочини, скоєні ними на війні в Україні.
Раніше український омбудсмен Дмитро Лубінець розповів, що військова операція України в Курській області змусила росію проявити ініціативу щодо відновлення переговорів про обмін полоненими.
- Поділитися: