«Укренерго» завершує будівництво антидронового захисту на своїх обʼєктах. Планують і другу чергу таких робіт
«Укренерго» фіналізує будівництво першої черги антидронового захисту високовольтного обладнання на 41 об’єкті компанії. Ще на 22 — будівництво завершує Держагентство з відновлення та розвитку інфраструктури.
Про це повідомила енергокомпанія.
«Цей складний технічний проєкт реалізовано лише на високовольтних підстанціях “Укренерго”. Україна — перша у світі країна, яка винайшла комплексне рішення фізичного захисту від ударів БпЛА», — розповіли там.
За словами компанії, захисні залізобетонні конструкції витримують прямий удар «шахедів», які є найбільш небезпечними для об’єктів високовольтної мережі, та захищають обладнання від уламків ракет.
Захисні споруди вже збудовані на більшості підстанцій. За розрахунками, пошкодження внаслідок дронових ударів по об’єктах системи передачі електроенергії без захисних споруд були б у 5-6 разів більшими.
Фінансування проєкту з будівництва антидронового захисту повністю забезпечили коштом міжнародних фінансових організацій. Водночас «жодної гривні» з бюджету України на будівництво не витрачали.
Нині триває процес внесення змін до договору будівництва першої черги. Ці зміни відображають усі вимоги Генерального штабу України та ДСНС. Вартість більшості споруд варіюється в діапазоні від 100 до 130 млн гривень (без ПДВ).
Окрім того, «Укренерго» для забезпечення «максимальної прозорості» виконання робіт навело вартість основних матеріалів, які формують 50-60% вартості всіх матеріалів, використаних при будівництві споруд. Там вказали, що поточні ціни на матеріали є нижчими, ніж стартові цін договорів.

Тим часом «Укренерго» вже розпочало процес укладання договорів із підрядниками на будівництво другої черги захисних споруд на наших об’єктах. Ціни на матеріали в цих договорах повністю відповідають зазначеним вище.
Більше про ситуацію з електрикою
Від початку року росіяни здійснили 8 російських масованих атак на об’єкти енергетики. Внаслідок цього Україна втратила 9 ГВт виробничої потужності своїх електростанцій. Така потужність дорівнює споживанню в пікові години в літній період для європейських країн, як-от Нідерланди та Фінляндія, або Словаччина та країни Балтії разом узяті.
Кабінет Міністрів постановив, що попри дефіцит електрики від мережі не відключатимуть об’єкти газо-, тепло-, електро-, водопостачання та водовідведення; лікарні; населені пункти, а також об’єкти у 20-кілометровій зоні від кордону з росією та Білоруссю; населені пункти, а також об’єкти за 20 кілометрів від прифронтової зони.
Також уряд обіцяє покращити алгоритм, який забезпечить рівномірну почерговість і тривалість вимкнень. Так, Державна інспекція енергетичного нагляду виявила несправедливий розподіл відключень електрики в шести областях.
- Поділитися: