Утримування та розширення територій на Курщині: Пентагон розповів, які має запитання до Києва
США продовжують обговорювати з Україною Курську операцію, зокрема, довгострокові цілі в області.
Про це повідомила заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх.
«Ми починаємо краще розуміти, що українці роблять у Курську», — наголосила вона, однак запевнила, що розмови тривають. Так, Сполучені Штати все ще обговорюють, як події на Курщині вписуються у стратегічні цілі України на полі бою і її подальші дії.
«Насправді деякі з наших запитань, які ми маємо щодо України: чи є намір продовжувати утримувати [підконтрольні території], або як ви знаєте, коли вони кажуть, що вони створюють буферну зону, питання про те, наскільки вони збираються її розширювати […] Тому що, якщо вони збираються створити буферну зону, це передбачає створення кількох оборонних ліній», — розповіла Сінгх.
На запитання журналістки, чи порушує використання американської зброї на Курщині політику США, вона нагадала, що це не заборонено для захисту у прикордонні.
«Наша політика дозволяє Україні завдавати ударів у відповідь, щоб захищатися від атак росії, які проводять із прикордонного регіону, і в цю територію входить Курськ», — зазначила речниця.
Сінгх також наголосила, що США продовжуватимуть підтримувати Україну.
Що відбувається у Курській області?
Перші неофіційні повідомлення про прорив кордону в Курській області з’явилися 7 серпня. На цьому тлі лідер росії володимир путін заявив про «масштабну провокацію» з боку України.
росія у відповідь оголосила про проведення «антитерористичної операції» в Бєлгородській, Брянській і Курській областях. З «небезпечних» прикордонних регіонів, що межують з Україною, відселили 115 тисяч людей.
Глава Курщини Олексій Смирнов повідомив, що з прикордонних територій евакуювали 133 тисячі людей, ще 19 тисяч залишаються в прикордонних районах.
Президент України Володимир Зеленський уперше підтвердив бої на Курщині 12 серпня. Станом на 20 серпня під контролем українських бійців уже 1263 км² та 83 населених пункти в регіоні, передавав головнокомандувач ЗСУ. За даними Washington Post, зараз Україна контролює газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.
За словами Зеленського, ця операція «стала найбільшою інвестицією» України у процес звільнення своїх громадян з російського полону.
На контрольованих територіях уже створили військову комендатуру — її керівником став генерал-майор Едуард Москальов. Тим часом Україна вже запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а також опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.
- Поділитися: