Забруднення Сейму та Десни: яка ситуація з якістю води та що роблять для ліквідації наслідків
З річок Сейм та Десна відібрали понад 50 проб води. Перевищень високотоксичних компонентів не виявили, але фіксується забруднення органічного характеру.
Про це повідомляється на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
За даними Держводагентства, у Сеймі в межах Сумської області збільшується рівень розчиненого кисню у воді — це позитивний показник.
Щодо якості води у Десні, то за результатами досліджень станом на 29 серпня, вона перебуває в межах норми.
У Міндовкіллі зазначають, що загрози питному водопостачанню немає, позаяк питні водозабори для населення з Сейму та Десни в Чернігівській та Сумській областях не здійснюють.
Як боротимуться з наслідками?
За дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 29 серпня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування доручили провести абсорбцію забруднювальних речовин у Десні, додавши до поверхневих вод активний мул. Держводагентство напрацює варіанти, як перекинути додаткові обсяги чистої води.
Держрибагентство з органами місцевого самоврядування за участі ДСНС, Держекоінспекції, Держпродспоживслужби продовжать збір та заховання мертвої риби. Для недопущення повторного забруднення Десни встановлять бар’єрні рубежі — сітки для вилову мертвої риби за течією річок. Також Держпродспоживслужба посилить контроль за продажем риби.
Забруднення Сейму та Десни
У Держрибагентстві 27 серпня повідомили про забруднення росіянами річки Сейм — найбільшої притоки Десни. Перевищення шкідливих речовин, зокрема амонію, зафіксували у Сеймі на Сумщині та Чернігівщині. Внаслідок низького вмісту розчиненого у воді кисню почала помирати риба.
У чотирьох громадах Сумської області та в одній громаді Чернігівської області заборонили купання, вилов риби та використання води для господарських потреб.
- Поділитися: