Салліван: Ситуація на фронті залежить від мобілізації, а не лише від зброї

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван виступає під час брифінгу в Білому домі, 22 березня 2022 року
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван виступає під час брифінгу в Білому домі, 22 березня 2022 рокуAP Photo / Patrick Semansky

Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван вважає, що ситуація на полі бою передусім залежить від кількості живої сили, тому США радять Україні зробити більше в цьому питанні. 

Про це він розповів в інтерв’ю PBS News.

Журналіст запитав Саллівана, чи мало б значення для України, якби дозволи про передання певного озброєння ухвалювали раніше, ніж це сталося насправді. У відповідь той запитав, чи була суттєва різниця на полі бою відтоді, як Вашингтон надав танки, а пізніше й винищувачі F-16.

«На нашу думку, немає жодної системи зброї, яка має значення в цій битві. Йдеться про живу силу, і Україні, як ми вважаємо, потрібно зробити більше, аби зміцнити свої лінії з погляду кількості сил, які вона має на передовій», — додав посадовець. 

Водночас ідеться і про боєприпаси та «всі інші речі», які впливають на «національну силу країни, моральний дух, згуртованість та її промислову базу».

За його словами, сьогодні Україна опинилась у складнішому становищі, що свідчить про відсутність прямої лінії між цими системами озброєнь і тим, що відбувається на фронті.

«Де найпряміша лінія між українською ефективністю та ресурсами? Справа в мобілізації та живій силі», — заявив радник.

Закон про мобілізацію

Оновлений закон про мобілізацію набув чинності 18 травня. Згідно з ним, усі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні були оновити свої облікові дані.

Раніше Володимир Зеленський казав, що мобілізація зросла після ухвалення закону. А заступник голови парламентського Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції Руслан Горбенко розповідав, що загалом цьогоріч удасться мобілізувати 120 тисяч людей.

Однак нещодавно народний депутат Роман Костенко заявляв, що рівень мобілізації знизився після кількох місяців дії закону. Тому він вважає, що треба вживати «радикальних» заходів — наприклад, знижувати призовний вік.

У Генштабі підтверджували спад мобілізації, стверджуючи, що кількість новобранців знизилась на 40%.