Трамп не захоче ділити лаври миротворця, тому ініціатива Китаю та Бразилії, ймовірно, не втілиться — посол

Після того, як на виборах у США переміг Дональд Трамп, китайсько-бразильська ініціатива врегулювання війни в Україні навряд чи матиме практичне продовження. Адже Трамп не захоче ділити з будь-яким «лаври миротворця».
Так вважає посол України в Бразилії Андрій Мельник, який сказав про це в інтерв’ю «Радіо Свобода».
За його словами, новообраний президент США фактично визначив тему російсько-української війни такою, яку він хоче вирішити «якомога швидше, впродовж 24 годин».
І це, каже Мельник, треба «сприймати серйозно» і не шукати інших посередників. Він упевнений, що, крім Трампа, ніхто не зможе кардинально змінити ситуацію в Україні.
«І я маю великі сумніви, якщо чесно, (хоча певний відсоток ймовірності існує), що він буде намагатися чи захоче ділити ці лаври миротворця з кимось іншим, тим більше з Китаєм чи Бразилією, — з будь-ким», — додає Мельник, кажучи, що має сумніви у подальшому практичному продовженні китайсько-бразильської ініціативи.
На його думку, наступні 8 тижнів до інавгурації Трампа будуть «найбільш відповідальними і складними» в історії незалежної України. Тому українська дипломатія має спрямовувати всі зусилля на те, щоб обговорювати подальші сценарії врегулювання в оточенні Трампа.
«Коли прийде день інавгурації, боюся, до того часу вже буде рішення ухвалене і тоді нам буде складніше», — вважає посол.
Мирна пропозиція Китаю та Бразилії
23 травня уряди Бразилії та Китаю уклали угоду про врегулювання війни між росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру, передавало CNN Brasil. Країни також просили підтримки міжнародної спільноти.
У своєму плані Китай і Бразилія пропонували нерозширення площі ведення бойових дій, недопущення ескалації та «ненагнітання ситуації будь-якою стороною».
Згодом китайське Міністерство закордонних справ заявило, що його спільний із Бразилією план схвально оцінили понад 110 країн.
Водночас президент України Володимир Зеленський розкритикував таку пропозицію від двох країн. Він вважає цю ідею деструктивною політичною заявою, щодо якої не консультувалися з Києвом.
27 вересня Китай оголосив про намір створити платформу «Друзі миру», в межах якої країни сприятимуть «політичному врегулюванню» війни в Україні.
Як стверджують у китайському МЗС, ініціатива має на меті «об’єктивний раціональний голос і відіграватиме конструктивну роль у політичному врегулюванні українського питання».
- Поділитися: