ATACMS вперше вдарили по аеродрому в рф, а депутат заперечив свої слова про переселенців: головне за 25 листопада

Українські ракети ATACMS вперше застосували по об’єктах у Курській області рф. Народний депутат Максим Ткаченко назвав власним припущенням заяву про кількість переселенців, які повертаються на окуповані території. Зібрали головні новини за 25 листопада.
Атака на аеродром у Курській області
Генштаб ЗСУ повідомив, що вночі проти 25 листопада українські військові завдали ударів «по низці важливих об’єктів російських окупантів», зокрема в Курській області росії.
OSINT-аналітики українського проєкту «Кіберборошно» та російське видання Astra стверджували, що удару завдали ракетами ATACMS по аеродрому на Курщині та позиції системи ППО С-400, яка намагалася відбити атаку.
«Мілітарний» писав, що така атака на аеродром у росії з використанням ракет ATACMS стала першою для українських військових.
Згодом Білий дім підтвердив, що Україна застосувала ATACMS на Курщині.
Аварія літака в Литві
Близько 5:30 за місцевим часом поблизу Вільнюського міжнародного аеропорту розбився вантажний літак Boeing 737-476(SF) іспанської авіакомпанії SwiftAir. Він виконував перевезення для німецької компанії DHL.
На борту літака перебували 4 людини. Одна людина, громадянин Іспанії, загинула, ще троє — громадяни Іспанії, Німеччини та Литви — поранені та госпіталізовані.
Керівник департаменту транспортних аварій та інцидентів Міністерства юстиції Литви Лаурінас Науйокайтіс назвав авіатрощу «ймовірно, першою в історії незалежної Литви аварією такого масштабу».
Литовська влада не відкидає версію про терористичний акт на літаку. Утім схиляються до версій про технічні несправності чи людську помилку.
Депутат заперечив власні слова про переселенців
Народний депутат і член комітету Верховної Ради з питань прав людини Максим Ткаченко назвав свої слова про 150 тисяч переселенців, які нібито повертаються на окуповані території, власним припущенням.
«Таких даних немає. Це було моє необґрунтоване та емоційне припущення», — заявив він.
Вибори в Румунії

У другий тур виборів президента Румунії, який відбудеться 8 грудня, пройшов незалежний кандидат Калін Джорджеску, який негативно висловлювався про допомогу Україні у війні проти росії, і проєвропейська кандидатка Елена Ласконі.
Остання обійшла чинного прем’єр-міністра країни Марчела Чолаку на соті частини відсотка: вона отримала 19,17%, а він — 19,15%. На тлі цього Чолаку подав у відставку з посади очільника Соціал-демократичної партії та пообіцяв більше не балотуватися на жодну посаду в політсилі.
У Раді пропонують знизити вік для мобілізації
У Верховну Раду подали законопроєкт, який пропонує знизити верхню межу віку для мобілізації з 60 років до 55. У пояснювальній записці до документа йдеться, що фізичне здоров’я більшості чоловіків віком з 55 до 60 років є незадовільним і що зараз «армія старішає».
Водночас законопроєкт пропонує зберегти право на військову службу для громадян, старших за 55 років, якщо вони виявили таке бажання.
Закон Зеленського «вбив» норми про конфіскацію майна корупціонерів
Народна депутатка Анастасія Радіна заявила, що нещодавно ухвалений закон про позбавлення колаборантів державних нагород «викреслив» зі статті 77 Кримінального кодексу України норму про конфіскацію майна корупціонерів, які пішли на угоду зі слідством.
Віцепрем’єрка з питань євроінтеграції та міністерка юстиції Ольга Стефанішина назвала скасування норми «технічним рикошетом». За її словами, уряд та європейські партнери занепокоєні цією ситуацією, а в Україні працюють, щоб виправити її.
Інші новини за день
- «Грузинська мрія» одноосібно визнала повноваження парламенту. Голосування тривало під крики протестувальників
- Стрілянина у готелі Києва: стрільцю повідомили про підозру в умисному вбивстві.
- Правоохоронці перевіряють рішення МСЕК про інвалідність щодо 1695 посадовців.
- Буданова вдруге планують звільнити, кандидат на заміну в ГУР вже є — NV.
- Подкастер Джо Роган послав Зеленського, коментуючи рішення США дозволити бити вглиб рф.
- Поділитися: