До кінця року Україна отримає допомогу від Німеччини: до неї увійде система ППО IRIS-T — Шольц

Канцлер Німеччини Олаф Шольц на пресконференції у Києві, 2 грудня 2024 року
Канцлер Німеччини Олаф Шольц на пресконференції у Києві, 2 грудня 2024 рокуСкриншот

Німеччина до кінця року передасть Україні ще один пакет військової допомоги на 650 мільйонів євро. До нього увійде шоста система протиповітряної оборони IRIS-T.

Про це повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц на пресконференції у Києві 2 грудня, яку транслював «Ми — Україна».

Шольц заявив, що до кінця року Німеччина передасть Україні шосту систему IRIS-T, додаткові пускові установки для Patriot і танки Gepard.

За його словами, у 2025 році Берлін продовжить передавати Україні ППО, гаубиці, розвідувальні дрони, артилерію та гелікоптери Sea King.

Канцлер зауважив, що Німеччина вже надала Україні військової допомоги на 28 мільярдів євро і зосереджує свої зусилля саме на протиповітряній обороні.

Він також згадав про російські атаки на енергетичну інфраструктуру України та назвав їх «недопустимими». Тож Німеччина надала Україні термінову зимову підтримку. Йдеться про необхідне для ремонту енергосистеми обладнання.

Під час пресконференції Шольц також прокоментував свою телефонну розмову з лідером росії володимиром путіним. Він вважає, що з путіним треба «говорити однозначно та чітко формулювати свої наміри».  

«Я вважаю, що росія має завершити війну та вивести війська. Я це йому дуже чітко сказав… Для мене також було важливо сказати йому, що ми не припинимо підтримувати Україну. Вона вистоїть, я переконався в цьому під час візиту, і ми зробимо в це свій внесок», — заявив Шольц.

Більше про візит Шольца

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 2 грудня приїхав до Києва. Це перший його візит до української столиці за понад два роки.

Шольц розпочав свій візит із вшанування памʼяті загиблих українських воїнів. Також він відвідав військових, які зазнали поранень, захищаючи Україну. Ті подякували канцлеру за надану Німеччиною допомогу, зокрема за системи ППО.

Журналісти припускають, що розмова Шольца з Зеленським, ймовірно, стосуватиметься можливих переговорів з росією щодо припинення війни, які прагне почати новообраний президент США Дональд Трамп.

Spiegel пише, що канцлер може використовувати цю поїздку для передвиборчих цілей — через два тижні він проситиме парламент про вотум довіри. А на виборах, які, ймовірно, відбудуться наприкінці лютого, Шольц прагнутиме переобрання.

Незадовго до свого візиту Шольц говорив із Зеленським телефоном. Той подякував очільникові німецького уряду за військову підтримку України, особливо за посилення протиповітряної оборони системами Patriot та IRIS-T.

А канцлер поділився деталями своєї нещодавньої розмови з главою рф володимиром путіним.

Минулого разу Шольц відвідував Україну в червні 2022 року разом із президентом Франції Емманюелем Макроном та тодішнім премʼєр-міністром Італії Маріо Драгі. Тоді лідери трьох країн підтримали негайне надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.