росія про заклик Трампа до припинення вогню: умови для цього виклали ще в червні

У росії відреагували на заклик новообраного президента США Дональда Трампа припинити вогонь і почати переговори. Там заявили, що умови для переговорів російський лідер володимир путін виклав іще у червні.
Про це сказав речник путіна дмитро пєсков, якого цитують пропагандистські ТАСС і «РИА Новости».
За його словами, Україна відмовляється від переговорів і не змінює позиції, а росія, мовляв, готова до них, але на умовах, які виклав путін.
Нагадаємо, в червні російський лідер пропонував нові пропозиції щодо «мирного врегулювання» війни проти України. Зокрема, він вимагав відмови Києва від вступу в НАТО та визнання на міжнародному рівні Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей і Криму російськими територіями.
Ще однією «умовою» для переговорів путін тоді назвав «нейтральний, позаблоковий, без’ядерний статус України, її демілітаризація та денацифікація». Зокрема, йдеться про відмову Києва від прагнення вступити до НАТО.
Крім того, каже пєсков, для початку мирних переговорів українському президентові Володимиру Зеленському треба скасувати заборону на переговори з росією і повернутися до діалогу на основі «Стамбульських домовленостей» — у квітні 2022 року сторони розробили проєкт мирної угоди між державами, але її так і не підписали.
Зазначимо, Зеленський також не підтримав заклик Трампа до припинення вогню. На його думку, війну не можна закінчити «просто папірцем і кількома підписами», а «припинений вогонь без гарантій може бути розпалений знову в будь-який момент».
Більше про вимоги путіна
У Міністерстві закордонних справ України критикували «мирну пропозицію» російського лідера. Там вважають що путін зробив чергову низку маніпулятивних заяв, щоб ввести в оману міжнародну спільноту, підірвати дипломатичні зусилля щодо досягнення справедливого миру та розколоти єдність світової більшості довкола цілей і принципів Статуту ООН.
Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба казав, що Україна готова до переговорного процесу з росією «на певному етапі», коли та буде готова вести їх доброчесно. Наразі такої готовності з російського боку не спостерігається, зазначав Кулеба.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) казали, що прийняття умов російського лідера дало б зрозуміти, що територіальна цілісність України є предметом обговорення. А цей прецедент дав би кремлю можливість просувати подальші територіальні поступки від України й узагалі оскаржувати ідею української державності.
- Поділитися: