Кулеба каже, що британські консерватори були сміливішими у допомозі Україні: Джонсон поставив планку

Експрем'єр Великої Британії Борис Джонсон
Експрем'єр Великої Британії Борис ДжонсонОфіс президента України

Ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що коли до влади у Великій Британії прийшли лейбористи, вони почали дотримуватися позиції США у питанні допомоги Україні. Тим часом їхні попередники, консерватори, робили сміливіші кроки.

Про це він сказав у коментарі газеті Sunday Times.

На думку Кулеби, консерватори — спершу на чолі з прем’єр-міністром Борисом Джонсоном, а тоді з Ріші Сунаком — координували свої дії зі США, але «не обмежувалися тим, що просто слідували за американцями».

Тим часом лейбористи на чолі з Кіром Стармером зайняли позицію, «що будуть слідувати за американцями». Колишній український міністр певен, що Велика Британія має «дозволити собі вести розмови», а не лише слідувати за їхніми рішеннями щодо України.

«Борис Джонсон встановив високу планку. Ріші Сунак не мав іншого вибору, окрім як досягти цієї межі й підняти її ще вище. Коли лейбористський уряд прийшов до влади, ми отримали тверді запевнення, що все залишиться так, як було. Значною мірою так воно і було — за винятком історії зі Storm Shadow», — сказав Кулеба.

Він також пригадав «неприємну» розмову з британськими урядовцями за кілька тижнів до його відставки. Тоді лейбористський уряд відмовився дати дозвіл Україні на удари ракетами Storm Shadow по території росії без схвалення президента США Джо Байдена.

«Можливо, причиною [ненадання дозволу] була обережність нової влади, яка не хотіла поспішати з рішеннями», — припускає експосадовець.