Міноборони дозволило ЗСУ використовувати вітчизняний безпілотник «Щедрик»

Військовослужбовець з безпілотником
Військовослужбовець з безпілотникомМіністерство оборони України

Міністерство оборони допустило до постачання у підрозділи Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик» вітчизняного виробництва.

Про це повідомили в Міноборони.

У міністерстві пояснили, що безпілотник може спостерігати за діями російських військ на полі бою. «Щедрик» може працювати і вдень, і вночі.

Як повідомили в Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, комплекс «Щедрик» складається зі станції управління і дистанційно керованих літальних апаратів. Останні оснащуються безшумними електричними двигунами та мають підвищену стійкість до впливу радіоелектронних перешкод.

Літальні апарати «Щедрика» можуть виконувати завдання під час сильного вітру, у мороз та спеку. Заряду акумуляторів вистачає на тривалий час безперервної роботи.

«Можливості літального апарата і його оптичного устаткування дозволяють працювати з важкодосяжної висоти для більшості вогневих засобів протиповітряної оборони противника», — наголосив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Виробництво дронів в Україні

Президент Володимир Зеленський під час підсумкової пресконференції за 2023 рік заявив, що у 2024 році Україна планує виробити мільйон дронів та збільшити виробництво артилерії.

Ексочільник Мінстратегпрому Олександр Камишін уточнював, що мільйон дронів у 2024 році, анонсований Зеленським, — це лише FPV. Окрім цього, є можливість виробити понад 10 тисяч ударних дронів середньої та більшої дальності.

Уже наприкінці травня 2024 року керівниця defense tech кластера Brave1 Наталія Кушнерська повідомила, що мільйон дронів в Україні «вже точно є».

Згодом заступник міністра оборони Дмитро Кліменков розповів в інтерв'ю SMALL TALK, що майже 100% дронів для Сил оборони наразі виготовляють в Україні. Найбільша частка припадає на приватний бізнес.

За даними Мінстратегпрому, Україна має достатньо потужностей, аби виробляти за рік 3 мільйони дронів різних типів. А втім, потрібне фінансування.