У Польщі розпочала підготовку друга група добровольців Українського легіону. Уперше приєдналися жінки

У Польщі громадяни України, які проживають за кордоном, підписали контракти та розпочали підготовку в Українському легіоні. Це вже друга група добровольців. Загалом рекрутинговий центр отримав близько 1300 заяв від охочих проходити службу.
Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони України.
У відомстві не вказують кількість рекрутів, які підписали контракти цього разу, однак представник командування підрозділу, підполковник Петро Горкуша зауважив: їх більше, ніж у листопаді 2024 року.
«Це свідчить про зростання довіри наших громадян до цієї ініціативи. До нас ідуть мотивовані люди, свідомі свого вибору», — наголосив Горкуша.
Більшість нових добровольців проживали у Польщі, але також є громадяни України з Данії, Чехії, Німеччини, Литви та інших країн Європи.
Підполковник також зазначив, що до Українського легіону вперше приєдналися жінки, які обрали спеціальності, пов’язані з медициною та зв’язком.
Після підписання контрактів рекрути вирушили до одного з навчально-тренувальних центрів збройних сил Польщі для проходження базового військового вишколу. У Міноборони зазначають, що навчання відбуватиметься під керівництвом польських інструкторів з використанням сучасного озброєння країн НАТО.
Більше про Український легіон
У липні 2024 року президент Володимир Зеленський після підписання двосторонньої безпекової угоди з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском оголосив, що Київ та Варшава домовилися про формування з громадян України, які перебувають на території країн ЄС, добровольчого військового підрозділу.
Він розповів, що Український легіон тренуватиметься в Польщі та буде оснащений партнерами.
У листопаді перша група добровольців Українського легіону склала присягу, а через місяць вирушила до України.
Далі вони продовжать навчання за військовими спеціальностями в навчальних центрах держав НАТО або у тренувальних центрах в Україні.
Як записатися в Український легіон?
Заявку можна подати у рекрутинговому центрі в Любліні, через офіційний сайт або через українські консульства й посольства у країнах Європи.
- Поділитися: