Генштаб перевіряє процес формування 156 бригади. Військові виявили низку недоліків

За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку в 156 бригаді.
Про це йдеться в повідомленні Генштабу.
Групу очолює заступник головкома полковник Олег Апостол. У Генштабі кажуть, що мета роботи цієї групи — перевірка ходу формування бригади та надання допомоги в організації й підготовці до бойових дій.
Наразі бригада завершила доукомплектування особовим складом та приступила до базової загальної військової підготовки за оновленою програмою. Також триває відбір персоналу на фахову підготовку та постачання необхідного озброєння та техніки.
Разом з цим під час перевірки було виявлено низку недоліків. Як розповіли у Генштабі, для їхнього усунення командувачу Сухопутних військ доручили завдання щодо:
- заміни частини керівного складу бригади й призначення командира з бойовим і практичним досвідом на посаді командира;
- переведення в частину офіцерів та сержантів, які раніше брали участь у бойових діях;
- підвищення якості практичних занять з урахуванням досвіду ведення бойових дій;
- підвищення інтенсивності та якості підготовки пілотів дронів і операторів РЕБ, а також розв’язання низки інших питань.
У Генштабі наголосили, що командування врахувало помилки при формуванні 155 бригади імені Анни Київської та робить усе для того, аби не допустити подібного в майбутньому.
«Командування ЗСУ оперативно реагує на проблеми військових частин та надає всебічну допомогу для підвищення їхньої боєздатності і покращення мотивації військовослужбовців», — наголосили у Генштабі.
Що сталося у 155 бригаді?
Нещодавно журналіст Юрій Бутусов заявив, що 1700 військовослужбовців зі 155 окремої механізованої бригади імені Анни Київської самовільно залишили службу ще до того, як підрозділ зробив перший постріл.
Журналіст описує формування бригади як «суцільний організаційний хаос буквально в усіх компонентах». За його словами, з березня, коли почалося формування бригади, у СЗЧ щомісяця йшла певна кількість бійців. У жовтні, коли бригада виїхала на навчання у Францію, було вже 935 СЗЧ. У самій Франції втекли зі служби ще 50 членів бригади.
У ДБР зазначали, що слідство «вивчає факти, викладені у ЗМІ», відкривши кримінальні справи за статтями про дезертирство та перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.
У Франції підтвердили дезертирство деяких українських військових під час навчань, але підкреслили, що «це число залишається вкрай незначним з огляду на кількість людей, які пройшли підготовку».
- Поділитися: