МЗС про військову місію партнерів в Україні: Вона повинна включати патрулювання неба та моря
Україна наполягає, щоб можлива військова місія партнерів, окрім розгортання сухопутних військ, також включала патрулювання в небі та Чорному морі.
Про це речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий розповів під час брифінгу 27 лютого.
За його словами, якщо партнери України готові вести розмову про відправлення своїх контингентів для забезпечення миру і довгострокової безпеки, то «цілком можливо» так само говорити про захист українського неба та присутність у Чорному морі.
«Будь-яка довгострокова безпека має передбачати посилену присутність наших союзників у Чорному морі та в повітрі. Ми про це вже говоримо з ними на переговорах і вважаємо, що це серйозна тема, яка потребує обговорення», — наголосив Тихий.
Він додав, що попереду «важливі раунди» обговорень безпекових зобов’язань. Серед них — засідання, скликане на 6 березня президентом Європейської ради Антоніу Коштою, та «деякі інші зустрічі», зазначив речник МЗС.
Миротворці для України
Як писало Financial Times, 18 лютого, під час екстреного саміту лідерів у Парижі, Макрон запропонував розмістити європейські миротворчі сили за майбутньою лінією розмежування, а не безпосередньо на ній.
Про готовність відправити миротворчі підрозділи до України раніше заявляли Італія, Велика Британія, Латвія та Німеччина. Натомість Польща відразу повідомила, що не планує залучати своїх військ.
Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що розміщення військ європейських партнерів в Україні може стати одним із найефективніших засобів тиску на рф для досягнення миру. Водночас він зазначив, що миротворча місія не повинна замінити членство України в НАТО.
Повідомлялось, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер планує представити президенту США Дональду Трампу миротворчий план, який передбачає розгортання 30 тисяч європейських військових в Україні.
- Поділитися: