Рубіо: Трамп ніколи не казав, що росія має право забрати всю Україну
Сполучені Штати на чолі з президентом Дональдом Трампом не змінювали своєї політики щодо підтримки територіальної цілісності України.
Про це міністр закордонних справ США Марко Рубіо розповів на брифінгу після завершення саміту G7 у Канаді.
За словами Рубіо, Сполучені Штати ніколи не вважали, і він ніколи цього не чув від Трампа, що росія має право забрати всю Україну й робити там все, що захоче.
«Проблема, з якою ми зіткнулися, полягає в тому, що зараз триває війна, яку не розв’язати військовим шляхом. Ні росія, ні Україна не можуть досягти своїх максималістських цілей. Єдиний спосіб завершити війну — через процес переговорів», — пояснив він позицію Білого дому.
Рубіо додав, що переговори, хоч у бізнесі, хоч у геополітиці, передбачають поступки з обох сторін. Однак він зауважив, що якими будуть ці поступки, ще належить з’ясувати під час переговорів.
«Нам доведеться дійти до стадії, коли ці речі обговорюватимуться, і зрештою обидві сторони, що б там не трапилося, повинні будуть на це погодитися», — зазначив державний секретар.
Під час пресконференції Рубіо також заявив про «обережний оптимізм» щодо мирних переговорів і можливого перемир’я на 30 днів.
«Ми чекаємо повернення спецпредставника Віткоффа. (…) Ми зберемося, і президент матиме доступні варіанти, і після цього будуть ухвалені рішення. Але я не хочу спекулювати чи характеризувати щось», — додав міністр закордонних справ США.
На саміті міністри закордонних справ країн G7, включно із США, погодили спільну заяву, у якій підтвердили «непохитну підтримку України у захисті її територіальної цілісності та права на існування, її свободи, суверенітету та незалежності».
Також країни «Групи семи» привітали переговори між американцями та українцями у Саудівській Аравії 11 березня та «прихильність України до негайного припинення вогню». G7 закликала росію «відповісти взаємністю».
Нагадаємо, Марко Рубіо розповідав, що під час переговорів у Саудівській Аравії порушувалося питання територіальних поступок.
Ще раніше радник із питань національної безпеки США Майк Волц казав, що заради мирної угоди москві доведеться погодитися на гарантії безпеки для України від європейців, а Києву — піти на територіальні поступки.
Водночас останнє опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведене упродовж 14 лютого — 4 березня, засвідчило: половина українців вважають, що відмовлятися від власних територій не можна за будь-яких обставин, навіть якщо через це війна триватиме довше.
- Поділитися: