Журналісти дізналися «червоні лінії» України для мирної угоди з рф

Україна визначила кілька «червоних ліній», якими не поступатиметься під час мирних переговорів. Київ не піде на територіальні поступки, вимагає повернути викрадених дітей, а також вимагає міжнародних гарантій безпеки.
Про це пише Independent із посиланням на українських високопосадовців.
«Червоними лініями» є такі:
- Україна не поступиться жодними територіями, попри прагнення лідера росії володимира путіна встановити контроль над чотирма областями, частково окупованими росією з 2014 року.
- Обов’язкове повернення тисяч українських дітей, примусово вивезених до росії.
- Звільнення тисяч незаконно утримуваних цивільних людей, які не підпадають під категорію військовополонених і не можуть бути включені в обмін.
- Потреба міжнародних гарантій безпеки на випадок порушення путіним умов припинення вогню.
росія вимагає, щоб Україна офіційно поступилася всіма територіями Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Після повномасштабного вторгнення 2022 року москва організувала там псевдореферендуми, які були засуджені міжнародною спільнотою як незаконні та сфальсифіковані.
Київські високопосадовці заявили Independent, що вони згодні з тим, що нинішня лінія фронту буде заморожена для досягнення перемир'я. Але при цьому наголосили: будь-які додаткові поступки росії є неприпустимими.
«Ми зробимо все можливе, щоб повернути ці території дипломатичним шляхом», — зазначили українські чиновники.
За словами співрозмовників видання, доля окупованих росією територій не розв’язана.
11 березня «Європейська правда» із посиланням на власні джерела повідомляла, що на зустрічі в Саудівській Аравії Україна оголошувала американській делегації про «червоні лінії». Так, українці запевнили США, що Київ не погодиться відмовитися від членства в НАТО. Також Україна не буде готова прийняти будь-які обмеження чисельності власної армії.
Окрім того, Київ відкинув можливі заборони щодо участі в міжнародних організаціях, зокрема в ЄС і НАТО. Як повідомляли у ЄП, глава Офісу президента Андрій Єрмак наполягав, аби росія не мала права вето щодо цього питання.
Можливе припинення вогню
11 березня в місті Джидда відбулися переговори України та США.
За результатами зустрічі США зобов’язалися негайно відновити військову допомогу й надання розвідданих для України.
Своєю чергою Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження 30-денного режиму припинення вогню. Як зазначили в Офісі президента, США доведуть цю ініціативу до відома росії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готовий на припинення вогню. А втім, наголосив: воно запрацює лише тоді, коли на нього погодиться росія. Лідер рф володимир путін відповів, що москва згодна з пропозиціями про припинення бойових дій, однак є питання, які ще треба обговорити.
Глава ОП Андрій Єрмак повідомляв, що обговорення деталей щодо можливого припинення вогню між Україною та рф може розпочатися вже наступного тижня (17-23 березня).
А 16 березня спецпосланець США на Близькому Сході Стів Віткофф заявив, що у цей самий період президент США Дональд Трамп може поспілкуватися з лідером рф володимиром путіним. При цьому він зазначив, що путін «зрозумів філософію» Трампа.
- Поділитися: