У США вважають, що припинення атак на інфраструктуру України та росії вже працює: Сталося після розмови з путіним

Радник із питань національної безпеки США Майк Волц
Радник із питань національної безпеки США Майк ВолцAaron Schwartz / Bloomberg via Getty Images

Радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майк Волц оголосив, що повітряні удари по інфраструктурі України та росії вже буцімто припинилися. 

Про це він розповів в інтервʼю CBS News. 

На його думку, нині «ми ближче до миру, ніж будь-коли» і це почалося з розмов президента США Дональда Трампа з українським колегою Володимиром Зеленським та главою рф володимиром путіним.

«Прогрес буде, у нас є це припинення вогню по інфраструктурі. Це сталося відразу після розмови президента Трампа з путіним цього тижня», — заявив Волц.

Надалі США говоритимуть з Україною і росією про морське припинення вогню, щоб обидві «могли транспортувати зерно, паливо та знову почати торгівлю в Чорному морі». Ще пізніше планують обговорити лінію фронту, що входить у «деталі механізмів перевірки, підтримання миру».

«І тоді, звісно, ​​ширший і постійний мир, який буде певним видом обговорення території для постійного миру, і тривалого миру, ви знаєте, те, про що українці зазвичай говорять, або говорили, як про гарантії безпеки», — зазначив Волц.

Окрім того, журналістка запитала про повернення викрадених росією українських дітей, а також чому Держдеп США вирішив призупинити фінансування однієї з програм, яка допомагає знайти цих дітей.

У відповідь Волц нагадав, що держсекретар Марко Рубіо запустив перегляд низки програм. Водночас він стверджує, що Трамп у своїх розмовах з путіним і Зеленським «говорив про майбутнє цих дітей». 

На уточнювальне запитання, чи просить Вашингтон звільнити українських дітей як крок у зміцненні довіри, радник сказав: «Ми говоримо про низку заходів зміцнення довіри. Це один із них».

Розмови про припинення вогню по енергетиці

18 березня президент США Дональд Трамп та глава рф володимир путін понад дві години розмовляли телефоном. Трамп заявив, що тоді домовився з путіним про негайне припинення вогню на всіх об’єктах енергетики та інфраструктури.

Проте вже в ніч проти 19 березня окупанти запустили по Україні 150 дронів, а під ударом опинилися обʼєкти енергетики, транспорт, лікарні й міська інфраструктура, передавав президент Володимир Зеленський.

Він також зазначав, що якщо рф продовжить атакувати ці об’єкти, то Україна відповідатиме: «Не може бути так, що росія буде бити по нашій енергетиці, а ми будемо мовчати — ми будемо відповідати».

Хоча російське Міністерство оборони публічно оголошувало, що їхні військові збили безпілотники, якими збиралися атакувати Україну, після наказу путіна.

Після того речник президента росії Дмитро Пєсков заявив, що «пауза» в ударах по енергооб'єктах України досі зберігається. Україну він звинуватив у відсутності «взаємності» й ударах по енергетиці росії.

Тоді ж спецпосланець США на Близькому Сході Стів Віткофф заявив, що вірить путіну щодо готовності москви не атакувати українську енергетичну інфраструктуру.