Трамп про зняття санкцій з росії для перемир’я в Чорному морі: Ми це розглянемо

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон розгляне часткове зняття санкцій з росії для перемир’я в Чорному морі.
Про це він розповів під час зустрічі з послами США в залі кабінету міністрів.
За його словами, росія висунула 5-6 умов, і США розглядають їх усі.
Нагадаємо, увечері 25 березня кремль опублікував власну заяву за підсумками переговорів у Ер-Ріяді. У ній наголошується, що перемир’я в Чорному морі почне діяти після зняття санкцій з «Россільгоспбанку» та інших російських фінансових організацій, залучених до операцій з міжнародної торгівлі продовольством.
росія також заявила, що бажає зняття санкцій із компаній-виробників та експортерів продовольства й добрив, а також зняття обмежень на роботу страхових компаній із вантажними перевезеннями.
Крім того, у кремлі вимагають скасувати обмеження на обслуговування в портах суден під російським прапором, залучених до торгівлі продовольством та добривами, а також хоче, щоб зняли санкції на постачання до рф сільськогосподарської техніки.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на це, заявивши, що якщо росія не виконає умови домовленостей і спробує тиснути на США, Європу та Україну, то потрібно запровадити нові санкції.
Про що домовилися в Ер-Ріяді?
23-25 березня в Ер-Ріяді, що в Саудівській Аравії, відбулися переговори України та США й росії та США. Україна та росія контактували не напряму, а через США як посередника.
25 березня адміністрація президента США опублікувала підсумки переговорів на технічному рівні з українською та російською делегаціями, які відбулися протягом 23-25 березня в Саудівській Аравії.
У Вашингтоні розповіли, що всі сторони домовилися забезпечити безпечне судноплавство у Чорному морі, а також розробити заходи щодо реалізації угоди про заборону ударів по енергетичних об’єктах.
США підтвердили свою підтримку в допомозі здійснення обміну військовополоненими та повернення українських дітей. Вашингтон також запевнив, що допоможе відновити доступ росії до світового ринку експорту сільськогосподарської продукції та добрив.
- Поділитися: