Келлог заявив, що Times перекрутили його слова про «поділ України»

Спеціальний представник США з питань України та росії Кіт Келлог
Спеціальний представник США з питань України та росії Кіт КеллогJohannes Simon / Getty Images

Спецпосланець президента США щодо України Кіт Келлог заявив, що його слова про поділ України були неправильно подані у публікації видання Times.

Про це Келлог написав у соціальній мережі Х.

За його словами, він не пропонував поділ України, а говорив про можливу структуру розміщення союзницьких сил після припинення вогню.

Келлог уточнив, що слово «поділ» він застосував для пояснення, як планують розділити зони відповідальності між союзницькими військами, які, як він наголосив, могли б діяти без участі американських сил.

«Стаття Times неправильно виклала мої слова. Я говорив про сили стійкості після припинення вогню на підтримку суверенітету України…. Я не мав на увазі поділ України», — наголосив він.

Що передувало?

Times писало, що Кіт Келлог запропонував розділити Україну на кілька зон, у яких будуть розміщені західні війська після завершення війни з росією. Він це порівняв із поділом Берліна, який після капітуляції Німеччини у 1945 році був поділений на окупаційні зони.

Так, Келлог пропонує розмістити британсько-французький контингент разом з українськими військами на правобережжі Дніпра та заході України. Українські війська будуть залишатися на півночі та у центрі, а на тимчасово окупованих територіях залишиться росія.

Більше про миротворчий контингент

Україна, Франція та Велика Британія 4 квітня організували зустріч, щоб обговорити майбутній «вигляд української армії» та потенційну миротворчу місію в Україні.

Президент Франції Емманюель Макрон пояснив, що європейські військові в межах потенційної миротворчої місії в Україні не перебуватимуть на лінії фронту та не воюватимуть із росією.

Питання іноземних миротворців в Україні порушували ще з минулого року. У березні партнери України створили «коаліцію охочих» для захисту та гарантування миру. Кожна країна-член коаліції сама вирішить, який внесок їй зробити.

Очікується, що «коаліція охочих» зможе відправити до України миротворчий контингент. За словами прем’єра Великої Британії Кіра Стармера, чисельність західних військових становитиме «понад 10 тисяч військовослужбовців». Ймовірно, основна частина цих сил складатиметься з військових із Великої Британії та Франції.