У війську пояснили, навіщо бранця кремля Коломійця забрали до ТЦК в день його повернення в Україну

Андрій Коломієць
Андрій КоломієцьFacebook / Olga Skripnik

Звільненого з російської в’язниці Андрія Коломійця доправили до ТЦК на Одещині, щоб він вніс потрібні дані до електронної системи обліку. Попри це, як цивільний, що пройшов російський полон, чоловік має право на відстрочку.

Про це розповіли в оперативному командуванні «Південь».

Там запевнили, що Коломійця запросили до Білгород-Дністровського районного ТЦК і не здійснювали на нього «жодного примусу чи тиску».

Як цивільний, що пройшов через російський полон, він має право на відстрочку, тож призвати його можуть лише за власною згодою. Попри це, у ТЦК Коломієць мав внести необхідні дані до електронної системи обліку. Після цього продовжив він свою поїздку.

Про те, що Коломійця забрали до ТЦК після перетину кордону з Україною, писала голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник. Згодом уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова повідомляла, що чоловіка забирали для перевірки документів і потім відпустили.

Більше про Коломійця

На той момент 22-річного Андрія Коломійця, який родом із Київщини, затримали 15 травня 2015 року в Кабардино-Балкарії, куди він поїхав на зустріч із майбутньою дружиною.

Формальною підставою для затримання стало нібито зберігання марихуани. Після цього його привезли до Криму й звинуватили в замаху на вбивство двох кримських «беркутівців».

Під час судового засідання Коломієць заявив про катування з боку російських правоохоронців і розповів, що наркотики йому підкинули. Він не заперечував участі у Євромайдані, але відкидав будь-які звинувачення в насильницьких діях проти конкретних людей.

Генеральна прокуратура України (нині — Офіс генерального прокурора) підтвердила, що Коломієць не фігурує у кримінальних справах щодо нападу на співробітників «Беркута» в Україні. Правозахисники називали обвинувачення політично вмотивованим.

У червні 2016-го окупаційний Київський районний суд Сімферополя засудив Коломійця до 10 років колонії суворого режиму у Криму.

У січні цього року чоловік вийшов із колонії, але одразу потрапив до Центру тимчасового утримання іноземців у місті Гулькевичі в Краснодарському краї.

7 липня росіяни депортували Коломійця до пункту пропуску з Грузією, але він не зміг проїхати через відсутність документів. Українські консули встановили контакт з ним і допомогли йому повернутися до України.