Медбрат лікарні, у якій помер мобілізований угорець, заявив, що на його тілі не було побоїв

Медбрат Золтан Ражо, який працював у лікарні, де нібито через побиття в ТЦК помер етнічний угорець Йожеф Шебештьєн, розповів, що на тілі померлого не виявили слідів побоїв.
Про це він сказав журналістам Euronews.
Раніше Ражо воював проти росіян, зокрема в Бахмуті, і служив разом із теперішнім послом України в Угорщині Федором Шандором. Згодом він почав працювати в лікарні.
За його словами, він бачив Шебештьєна на вулиці, коли той нібито перебував у комі в Будапешті, а потім зустрів його в лікарні.
У момент смерті угорця Ражо працював в одній із сусідніх палат. Колеги розповіли медбрату, що Шебештьєн упав у ванній унаслідок тромбу, що потрапив у серцеву артерію.
Інші колеги також підтвердили йому, що не бачили слідів побоїв на тілі угорця, хоча його оглядали кілька разів перед тим, як покласти в палату.
Більше про смерть Йожефа Шебештьєна
Днями угорське видання Telex повідомило, що посла України в Угорщині Федора Шандора викликали до угорського Міністерства закордонних справ через смерть жителя Закарпаття з угорським громадянством, на ім’я Йожеф Шебештьєн, якого буцімто побили працівники ТЦК.
Так, заступник міністра закордонних справ Левенте Мадяр заявив, що працівники українського ТЦК силоміць затримали угорця й відвезли до військкомату, де його нібито били залізним прутом.
Водночас його родичам з Угорщини, мовляв, казали, що із чоловіком усе гаразд. Однак той помер унаслідок травмування.
Президент Угорщини Тамаш Шуйок написав листа до сім’ї Шебештьєна, у якому назвав «національною трагедією» втрату будь-якого «угорця в розквіті сил».
А прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що угорський уряд «стукає у двері» в Брюсселі з вимогою, щоб Європейський Союз «вжив заходів» проти «примусового призову» до армії в Україні.
У Сухопутних військах відреагували на цю новину, заявивши, що цей чоловік мав український паспорт, а звали його Йосип Шебештень. У війську вказували, що його мобілізували в законний спосіб, однак згодом чоловік пішов у СЗЧ. Уже через два тижні після цього він помер унаслідок тромбоемболії легеневої артерії, а слідів побоїв на ньому не виявили.
- Поділитися: