Переговори у Стамбулі: Мединський заявив, що позиції України та рф у меморандумах «далекі одна від одної»

Очільник російської делегації на переговорах у Стамбулі Володимир Мединський заявив, що позиції росії та України в меморандумах «досить далекі одна від одної».
Про це він сказав за підсумками перегорів у Стамбулі 23 липня, пише російське видання «Медуза».
«Позиції в меморандумах досить далекі одна від одної. Домовилися продовжити контакти — як на рівні делегацій, так, ми сподіваємось, на рівні робочих груп», — сказав Мединський.
Він також додав, що один пункт домовленостей з боку України нібито не був виконаний до кінця, оскільки «не всі жителі Курської області, евакуйовані ЗСУ, повернулися додому».
Крім того, Мединський прокоментував питання повернення українських дітей. За його словами, рф «повністю опрацювала» повний список із 339 прізвищ українських дітей, вивезених з території України, і частина дітей уже повернута, а щодо решти «триває робота».
Своєю чергою, речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий зазначив, що документи, якими сторони обмінялися на попередніх перемовинах «трохи некоректно називати меморандумами», пише «Суспільне».
«Це росія їх так називає, тому що меморандум — це такий документ, який погоджується двома сторонами. І, мабуть, це стратегічний якийсь погляд. Документи були опубліковані в пресі досить давно, і громадськість може зробити власні судження про ці документи», — сказав Тихий.
Він також зазначив, що український меморандум «дуже логічний, дуже конструктивний, не пропонує нічого», а російський меморандум «заповнений ультиматумами, максималістичними вимогами та твердженнями».
Що відомо про переговори у Стамбулі
23 липня у Стамбулі відбувся черговий раунд переговорів між Україною та рф. Раніше його анонсував президент України Володимир Зеленський.
На переговорах Україна запропонувала російській стороні провести зустріч лідерів за участі президента Туреччини Ердогана та президента США Трампа до кінця серпня.
Крім того, сторони обговорили подальші етапи обміну полоненими та цивільними. російська сторона погодилася на повернення людей, які перебувають у полоні понад три роки. Зокрема, йдеться про важкопоранених і молодих.
Попередній раунд російсько-українських переговорів у Стамбулі відбувся 2 червня. Тоді сторони домовилися про великий обмін полоненими. Після цього з неволі звільнили кілька груп важкопоранених і тяжкохворих військовополонених, а також військових віком від 18 до 25 років.
У Стамбулі Україна та росія також обмінялися документами зі своїм баченням завершення війни. Як і раніше, росіяни вимагають виходу Сил оборони Україниз Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, а також нейтралітету України, офіційного статусу російській мові тощо.
- Поділитися: