Сили оборони знищили в морі кілька російських безпілотних катерів під час атаки на українське узбережжя — Флеш
Уранці 23 червня російські війська намагались атакувати українське узбережжя ударними безпілотними катерами, однак Сили оборони знищили їх іще в морі.
Про це повідомив радник міністра оборони Сергій Бескрестнов (Флеш).
За його словами, о 4:00 росіяни спробували атакувати українське узбережжя кількома безпілотними ударними катерами.
«У результаті скоординованих дій низки підрозділів ЗСУ катери були виявлені й знищені ще в морі», — заявив Флеш.
Радник міністра каже, що на знищених катерах був установлений супутниковий зв'язок Starlink, «оскільки інших систем управління на далекі відстані у росіян немає».

Блокування Starlink
Війська рф незаконно використовували термінали супутникового зв’язку Starlink для координації рухів та ударів безпілотних літальних апаратів у районах, де зв’язок був ненадійним або легко глушився. Зокрема, радник міністра оборони Сергій Бескрестнов (Флеш) заявив, що «шахеди» з онлайн-керуванням атакували пасажирський поїзд на Харківщині.
Після цього український міністр оборони Михайло Федоров заявив, що його відомство звʼязалося з компанією SpaceX і запропонувало «шляхи розв’язання цієї проблеми». А вже згодом Бескрестнов заявляв, що SpaceX почала вводити обмеження на використання технології в БпЛА.
Тож на території України почали обов’язково реєструвати термінали супутникового зв’язку Starlink, щоб обмежити їхнє використання росіянами. Працюватимуть лише перевірені термінали Starlink із «білого списку» — верифіковані через ЦНАПи, портал «Дія», а для військових — через систему DELTA.
- Поділитися:
