В Україну повернули добровольця «Ангелів Тайри», який потрапив у полон із самою Тайрою. Крім нього, повернулися шестеро цивільних

Цивільні, повернуті в Україну
Цивільні, повернуті в УкраїнуСкриншот / Омбудсмен Дмитро Лубінець

Україна повернула ще сімох цивільних українців, яких незаконно утримували в росії роками.

Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

Він каже, що цього вдалося досягнути завдяки його прямій гуманітарній роботі з російською омбудсменкою Яною Лантратовою.

Серед звільнених — українці віком від 35 до 66 років, яких затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Харківської, Запорізької, Луганської областей, а також Бучанського району Київщини.

Одного з українців росіяни викрали з власної домівки лише тому, що його сини служать у Збройних силах України, а ще одного затримали дорогою на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення.

Крім того, звільнити вдалося добровольця, який у 2022 році приєднався до бригади «Ангели Тайри» в Маріуполі. Разом із ним затримали й саму Тайру (Юлію Паєвську), яку Україна повернула в червні 2022 року.

Тим часом у росії повідомили про повернення з України своїх сімох громадян. За словами Лантратової, росії віддали п’ятьох громадян Курської області та ще двох росіян з інших регіонів.

Цей обмін цивільними відбувся наступного дня після обміну військовополоненими, за результатами якого в Україну повернули 160 військових.