Західні посадовці виступили проти «Мюнхенської угоди» для України на тлі виборів у США
Сто високопосадовців західних країн написали відкритий лист, у якому закликали країни Європи підготуватися до будь-яких результатів виборів президента у США і не допустити угоди з росією.
Про це йдеться в самому листі.
Його підписали 100 колишніх високопоставлених дипломатів, військових командувачів, керівників розвідки, експертів з питань оборони та високопоставлених політиків.
Вони вважають, що з наближенням виборів у США Україна та її союзники «стикаються з подвійною стратегічною небезпекою». Одна з них полягає в можливій перемозі Дональда Трампа, який, за словами авторів листа, може «нав'язати угоду з росією, яка зашкодить інтересам України та європейській безпеці».
«Це призведе до того, що Україна опиниться поза НАТО і ЄС, у стані фальшивого нейтралітету, а Європа — у дестабілізаційній геополітичній сірій зоні в самому серці континенту», — йдеться в листі.
Інший сценарій зосереджений на можливій перемозі Камали Гарріс, адміністрація якої «продовжить політику стагнації та червоних ліній, яка до цього часу стримувала можливості, за допомогою яких Україна могла б виграти війну».
«В обох випадках паралелі з Мюнхенською угодою 1938 року очевидні: це був би фальшивий “мир”, досягнутий через європейську мовчазну згоду на розчленування суверенної держави, і залишив би цю державу нездатною захистити себе від майбутньої агресії», — вважають підписанти.
Водночас можливий і третій сценарій, кажуть автори документа. Він полягає у виживанні України як суверенної держави і поразці росії. Високопосадовці переконані, що неминучість перемоги росії — це міф, а Україна досі може перемогти.
Для цього вони закликають європейські країни «озброїтися реальним планом», незалежно від результатів виборів у США.
«Ми пропонуємо, щоб коаліція охочих країн-членів НАТО взяла на себе зобов'язання посилити військову і фінансову підтримку Києва і підтвердила свою відданість меті створення суверенної України в межах кордонів, визнаних міжнародним правом, зосередившись на чіткій стратегії і теорії перемоги», — додають автори.
- Поділитися: