Британія приховувала невдачу у ракетних випробуваннях — The Sunday Times
Серйозна несправність у британській ракеті Trident II D5, яка здатна нести ядерний заряд, призвела до невдачі у випробуваннях і цей випадок було вирішено засекретити.
Серйозна несправність у британській ракеті Trident II D5, здатний нести ядерний заряд, призвела до невдачі у випробуваннях. Цей випадок було вирішено засекретити, пише The Sunday Times.
«Trident II D5 missile No 10, що може вбити мільйони, якщо несе ядерну боєголовку, зазнала поразки після запуску з британської субмарини біля берегів Флориди у червні минулого року», — зазначає видання.
Це були останні ракетні випробування Великої Британії за останні чотири роки, що «піднімає серйозні питання стосовно надійності і безпечності збройної системи».
Випадок невдачі тримався у секреті, але джерела з керівництва Королевського військово-морського флоту Великої Британії зазначили виданню, що неоснащена на час тесту ядерною боєголовкою ракета збилась з курсу і полетіла в сторону США після того, як була випущена із субмарини HMS Vengeance.
«Сталася паніка на вищому урядовому і військовому рівні після катастрофічної невдачі у першому ж випробуванні нашого засобу ядерного стримування за чотири роки», — повідомили джерела видання.
Інцидент відбувся незадовго до того як Тереза Мей стала прем’єр-міністеркою Великої Британії, яка опустила новину про невдале випробування, коли переконувала уряд надати £40 мільярдів на нові субмарини з ракетами Trident.
Зазначається, що ракети класу Trident тестувалися лише 5 разів після 2000 року, оскільки коштують £17 млн кожна.
Останні тести у 2000, 2005, 2009 і 2012 роках широко висвітлювались Міністерством оборони Великої Британії та виробником зброї з США Lockheed Martin Corporation, як доказ надійності ракети. Наприклад, хроніки тестування у 2012 році були широко розтиражовані в Інтернеті.
За повідомленням джерела видання, випробування пройшло майже одночасно із голосуванням Британії за вихід з Європейського союзу.
Ракета мала пройти відстань у більш ніж 9 тис. кілометрів і потрапити у ціль на західному узбережжі Африки, проте вийшла з ладу одразу після запуску, зазначають джерела The Sunday Times.
Як повідомив інженер Майкл Еллеман, який брав участь у розробці ракети цього класу, якби це було не випробування, а ракета мала ядерну боєголовку, наслідки були б катастрофічними.
Уряд Великої Британії підтвердив факт проведення ракетних випробувань минулого червня, але відмовився коментувати їх результати.
- Поділитися: