Космічний апарат Розетта зіткнувся із кометою Чурюмова-Герасименка

Європейський переслідувач комет Розетта завершив свою 12-річну місію, зібравши унікальні дані з поверхні комети. Після цього апарат розбився.

Про це повідомляє European Space Agency.

Історична місія Розетти, яку готувала ESA, успішно завершилась керованим спуском на комету, яку апарат переслідував близько двох років.

Підтвердження завершення місії надішло в центр управління ESA Дармштадті, Німеччина, о 14:19 за київським часом.

Зв’язок із Розеттою обірвався після спуску апарату на комету.

Розетта була націлена на поверхню комети 67P/Чурюмова-Герасименко, поблизу області активних ям у її регіоні «Маат».

Спуск на комету дав Розетті можливість вивчити її гази, пил і плазму у середовищі, близької до поверхні, а також зробити знімки високої якості.

Ями представляють особливий інтерес вчених, оскільки являють собою унікальне «вікно» у його внутрішню структуру комети.

Інформація, зібрана під час спуску в цей регіон комети, була відправлена на Землю до зіткнення Розетти із поверхнею.

«Розетта увійшла в підручники історії ще раз», — говорить Йоганн-Дітріх Вернер, генеральний директор ESA. «Сьогодні ми відзначаємо успіх у місії, яка перевершила всі наші мрії та сподівання, і яка продовжує спадщину ESA як найпершого дослідника комет».

Нагадаємо, минулого року космічний апарат Розетта виявив молекулярний кисень в хмарі газу і пилу, що оточує комету Чурюмова-Герасименко. Дослідники прийшли до висновку, що цей кисень утворився ще до формування Сонячної системи.

З моменту запуску в 2004 році Розетта пройшла 8 мільярдів кілометрів, пережила 31 місяць у глибокому «сні» перед відновленням роботи в січні 2014 року й стала найпершим космічним апаратом, що зайшов на орбіту комети.

European Space Agency