НАЗК проігнорувало зауваження щодо перевірки е-декларацій – Мін’юст
Важливі пункти зауважень не були враховані Нацагентством з питань запобігання корупції, як вважають у Мін’юсті
Міністерство юстиції України заявляє, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) проігнорувало зауваження міністерства при підготовці порядків перевірки е-декларацій і моніторингу «способу життя» чиновників.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін’юсту.
«Зокрема, Закон «Про запобігання корупції» передбачає, що перевірки має проводити виключно НАЗК як колегіальний орган, або його окремі члени, але за дорученням НАЗК. Натомість, відповідно до запропонованих порядків, НАЗК наділяє правом починати і закінчувати перевірки всіх своїх уповноважених осіб, хоча такого права законодавством їм не надано. Порядок, як і будь-який інший підзаконний акт, не може розширювати положення закону чи змінювати їх у будь-який спосіб», – йдеться у повідомленні.
Важливим пунктом зауважень, які не були враховані, як вважають у Мін’юсті, є те, що запропоновані документи не містять положень щодо інформування особи, стосовно якої проводиться перевірка, про початок та закінчення відповідних дій.
Так само, зауважують у Мін’юсті, не прописано вимогу щодо можливості використання лише достовірної інформації, на підставі якої проводиться перевірка та встановлюються порушення чиновників.
«НАЗК, як у старих, так і нових варіантах порядків, обмежилося набором декларативних принципів, які не мають регуляторної сили і не містять умов свого застосування; зазначені принципи неможливо застосувати у випадку відсутності чи суперечності спеціальних норм», – повідомили у відомстві.
«Таким чином Міністерство юстиції закликає всіх стейкхолдерів в питанні створення порядків перевірок, в тому числі НАЗК, та фахову громадськість та, міжнародних партнерів, до конструктивної співпраці на незалежному майданчику з метою напрацювання проектів порядків відповідних перевірок», – підсумовується у повідомленні.
11 листопада 2016 року в НАЗК затвердили порядок проведення контролю та повної перевірки декларації.
24 листопада 2016 року у Міністерстві юстиції повідомили, що відмовили у реєстрації напрацьованого НАЗК порядку перевірки електронної декларації через недоліки в ньому.
10 січня 2017 року повідомлялось, що НАЗК повторно передасть проект повної перевірки е-декларацій до Міністерства юстиції з урахуванням побажань, з якими Мін'юст повернув до НАЗК цей проект.
- Поділитися: