Південна Корея має намір побудувати на Місяці базу до 2045 року
Космічне агентство Південної Кореї (KASA) оголосило про плани збудувати до 2045 року базу на Місяці.
Про це пише Yonhap.
У новій довгостроковій національній дорожній карті з освоєння космосу агентство окреслило п’ять основних місій, включно з дослідженням низької навколоземної орбіти та мікрогравітації, Місяця, а також Сонця.
У межах дослідження Місяця KASA планує перетворити природний супутник Землі в основу для нової економічної екосистеми у космосі. Так, до 2040 року країна має намір розробити місячний посадковий модуль наступного покоління для логістики, щоб через п’ять років запустити на Місяці повноцінну базу.
Водночас для дослідження Сонця та геліосфери Південна Корея збирається розробити зонди. Крім того, країна анонсувала запуск до 2035 року супутника у так звану точку Лагранжа L4, де гравітаційні сили Сонця та Землі збалансовані.
У червні KASA заявляло, що планує до 2035 року розробити багаторазову космічну ракету-носій. Передбачається, що для цього буде перероблена одноразова ракета-носій. Попередньо, проєкт коштуватиме 2,1 трильйона південнокорейських вон (1,53 мільярда доларів США), зазначає Yonhap.
Нагадаємо, у січні 2024 року на Місяць посадила свій космічний корабель Японія. Спершу з ним виникли проблеми, але згодом він зміг витримати холодну місячну ніч та вийти на зв’язок із Землею.
А у 2023 році Індія стала першою країною, яка посадила космічний апарат біля південного полюса Місяця.
Тепер у 2026 році свого летючого робота на зворотний бік Місяця планує відправити Китай.