Україна буде «дзеркалити», режим Лукашенка це розуміє — глава МЗС Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що Україна буде «дзеркально» відповідати на дії Білорусі.

Про це він сказав під час спілкування із журналістами, передає кореспондентка hromadske.

Міністр зазначив, що Україна не очікує безпосередньої участі Білорусі у війні, однак уважно відстежує всі можливі загрози.

«Ми виходимо з того, що вони не дадуть себе втягнути у цю війну. Тому що Україна буде “дзеркалити”. Я думаю, що режим Лукашенка це усвідомлює. Вчора, наприклад, ми отримали ноту від білоруської сторони через наше посольство в Мінську про те, що вони пропонують якийсь режим відвідин у прикордонній зоні, посилаючись на вже недійсні документи. Україна повиходила з документів — як у межах СНД, так і з Білорусі. Тобто потрібно правильно зчитувати такі пропозиції. Чому саме зараз? Чому саме прикордоння? Що це означає? Наша прикордонна служба вже дала офіційну відповідь про незацікавленість у таких пропозиціях», — сказав Сибіга.

Він додав, що українські служби, зокрема розвідувальні, уважно стежать за розвитком ситуації на території Білорусі в контексті загроз для України.

«Це і зміни в законодавстві, це і зміни в структурі військових підрозділів, округів, зміни в кількісних параметрах військової присутності вздовж українського кордону. Це і заплановані якісь спільні заходи з росіянами. Це і використання білоруської інфраструктури для атак на Україну. Президент України про це офіційно попередив, і я думаю, що білоруська сторона чітко усвідомлює, що такі попередження — не порожні. Якщо озвучуються президентом України, то безумовно ми очікуємо на реакцію і не лише в цьому блоці загроз», — сказав міністр.