Останнє оновлення Windows 11 може викликати синій екран смерті. У Microsoft «досліджують проблему»
Компанія Microsoft визнала, що останнє оновлення операційної системи Windows 11 від 26 вересня може змусити пристрої перезавантажуватися багато разів або перестати відповідати на команди користувачів. Кажуть, що вже «досліджують цю проблему».
Про це пишуть Forbes та TechRadar.
Йдеться про оновлення KB5043145 для Windows 11 версії 22H2 від 26 вересня. Передбачалось, що воно надасть деякі нові функції, як-от можливість ділитися файлами безпосередньо з результатів пошуку на комп’ютері, а також виправить проблему із зависанням браузера Edge і диспетчера завдань.
Натомість оновлення принесло кілька несподіваних проблем. Так, деякі користувачі розповіли, що тепер система просить перезавантаження по кілька разів, а інші кажуть, що їхні пристрої перестають відповідати та видають помилки Назва повідомлення про критичну помилку операційної системи Microsoft Windows. Після появи цього повідомлення майже неможливо відновити нормальну працездатність системисинього екрана смерті.
Деякі користувачі також повідомили, що інструмент автоматичного відновлення системи тепер відкривається лише після кількох перезавантажень. А деколи може відкриватися засіб шифрування дисків BitLocker.
Microsoft визнала деякі озвучені користувачами проблеми. У компанії додали, що вже досліджують ситуацію та згодом нададуть більше інформації.
Медіа зазначають, що KB5043145 — це необов’язкове оновлення, тож поки користувачам радять триматися від нього якомога далі.
Більше про Windows 11
Windows 11 випустили у 2021 році, і відтоді її популярність швидко зростає. Так, у липні Microsoft повідомила, що кількість активних пристроїв зросла на 50%, якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року, пише CNBC.
Одночасно триває вдосконалення операційної системи. Останнє велике оновлення, відоме як 24H2, призначене для покращення основних функцій ПК, як-от завантаження файлів через Wi-Fi, стиснення документів та керування споживанням енергії.
Підтримка наразі популярної Windows 10 має припинитися у жовтні 2025 року.