Британський прем'єр заявив, що від нього вимагали критики після сварки Трампа з Зеленським

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер стверджує, що на його країну тиснули з вимогами розкритикувати зустріч українського та американського президентів в Овальному кабінеті, яка закінчилася публічною сваркою.

Про це він сказав в інтерв’ю New York Times.

«У день, коли зустріч в Овальному кабінеті між президентом Трампом і президентом Зеленським пройшла не дуже добре, на нас тиснули, щоб ми виступили дуже критично, використовуючи, знаєте, розлогі прикметники, щоб описати, що відчували інші», — розповів Стармер.

Однак він не розкрив, з якого саме боку він отримував тиск — американського чи українського. Натомість, за його словами, він вирішив поговорити телефоном з обома сторонами, «щоб спробувати повернути їх до спільної позиції».

Водночас він визнав, що Зеленський спричинив «певну дезорієнтацію» під час розмови в Овальному кабінеті, і правильно, на його думку, було не піддаватися на провокації.

NYT пише, що згодом британський прем’єр відправив до Києва свого радника з національної безпеки Джонатана Пауелла, аби той порадив Зеленському, як налагодити стосунки з Трампом. Раніше про візит британського радника також писали Times та Sky News.

Двоє неназваних британських високопосадовців, із якими поспілкувалися журналісти, розповіли, що під час зустрічей Пауелл і Зеленський розробили формулювання, які б зменшили занепокоєння українського президента щодо недотримання режиму припинення вогню.

Сварка в Овальному кабінеті

28 лютого президент України Володимир Зеленський прибув до Вашингтона, щоб уперше зустрітися з американським президентом Дональдом Трампом у Білому домі. Очікувалося, що Україна та США підпишуть угоду про корисні копалини.

Проте певної миті на зустрічі між Зеленським, Трампом й віцепрезидентом Джей Ді Венсом виникла суперечка щодо російсько-української війни.

Венс заявив, що війну між росією та Україною потрібно врегулювати за допомогою дипломатії. У відповідь український президент заявив, що вже підписував угоду з путіним у присутності президента Франції та канцлера Німеччини.

Зеленський також заявив, що в разі підписання поганої угоди між рф і Україною Сполучені Штати «відчують це». Венс і Трамп обурилися й відповіли, що їм «буде чудово», а також додали, що Зеленський не має права нав’язувати свою думку.

Президент України достроково залишив Білий дім, а угоду про корисні копалини не підписали. Після цього Трамп написав, що Зеленський «не готовий до миру», але додав, що він «може повернутися», коли змінить свою думку.

Тим часом низка світових лідерів стали на бік Зеленського. Серед них — президент Франції Емманюель Макрон та премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск.