Посли ЄС не домовилися про початок переговорів щодо вступу України. Угорщина знову проти — «Інтерфакс»

Постійні представники країн-членів Європейського Союзу знову не змогли ухвалити рішення щодо рекомендацій Єврокомісії розпочати переговори з Україною про вступ до блоку. Угорщина виступила із запереченнями.

Про це пише «Інтерфакс-Україна» із посиланням на високопоставлених європейських дипломатів.

«Обговорення завершилося. Усі знають, що Комісія вважає, що Молдова й Україна завершили виконувати свої умови, і що ми маємо провести міжурядову конференцію. На засіданні це було дуже ясно. Багато країн сказали, що згодні із цим, але Угорщина знову заявила, що у них є умови, які ще необхідно виконати, інакше вони не зможуть прийняти оцінку Комісії», — заявив співрозмовник видання.

Ще один дипломат стверджує, що Угорщина «виступила з такими самими просторікуваннями, як і минулого разу», — про недостатній прогрес щодо питання національних меншин. 

«Угорщина знову згадала 11 питань, зачитала дві поправки до переговорних рамок про добросусідські відносини й національні меншини, згадавши, що нам (ЄС — ред.) також потрібно просуватися вперед із Сербією та Албанією», — зазначив дипломат. 

За його словами, решта країн, які беруть участь у дебатах «голосно і ясно підтримують оцінку Комісії і відкинули внесення нових вимог», а також виступають за проведення Потрібна для офіційного початку переговорів про вступ до ЄСміжурядової конференції 25 червня. 

Водночас обидва високопоставлені дипломати констатували, що обговорення продовжать уже наступного тижня. Водночас вони не виключили можливість того, що Будапешт піде на компроміс і дасть «зелене світло» Україні та Молдові задля прогресу щодо країн Західних Балкан.

Нагадаємо, Єврокомісія надала позитивну оцінку євроінтеграційному прогресу України та підтримала початок переговорів про вступ до ЄС.

Євроінтеграція України

Ще в листопаді 2023-го президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, щоби просунутися на шляху до вступу в Євросоюз.

А 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України та Молдови. Але Україна ще мала виконати 4 додаткові рекомендації, зазначені у Пакеті розширення ЄС від 8 листопада 2023 року. Формальний початок переговорів про вступ до ЄС починається після того, як Єврокомісія запропонує переговорну рамку, а Європейська Рада її затвердить.

Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує їхнього завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження із законодавством ЄС у кожній країні.