Україну мають прийняти в НАТО, щоб вона потім не напала на росію — Кулеба
Ексміністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що якщо Україна не отримає членства в НАТО, то через декілька років вона може напасти на росію під приводом реваншистських настроїв.
Про це він сказав в інтерв’ю українському англомовному виданню Kyiv Independent.
Кулеба каже, що якщо росія та Україна вийдуть із переговорної зали незадоволеними, то це викличе реваншизм з обох сторін.
«А потенційну українську реваншистську політику щодо росії в середньостроковій перспективі не слід недооцінювати й списувати», — стверджує він і додає, що протягом 10 років в Україні можуть з’явитися «мотивовані реваншем політики та політичні сили».
Ексміністр пояснює, що наступне покоління українських політиків буде цілком зосереджене на відновленні країни після війни, але покоління після них, мовляв, прийде до влади під реваншистськими слоганами щодо росії.
«Відвоювати території, змусити росію нарешті заплатити… Коли ми піднімемося з колін економічно, ви будете бачити, як ці аргументи розігруватимуть у внутрішній політиці», — розповідає він.
Саме тому, мовляв, утримати Україну від наступної війни проти росії можливо, змусивши її пов’язати себе зобов’язаннями не підставляти союзників під ризик війни з рф.
Водночас Кулеба визнає, що в короткостроковій перспективі можливо досягти припинення вогню без членства України в НАТО, але припинення вогню, на його думку, не означатиме завершення війни.
Він каже, що російський лідер володимир путін нападе на НАТО, тільки якщо переможе Україну, бо інакше спільні військові сили Альянсу «будуть непереможними» для рф.
Вступ України до НАТО
29 листопада міністр закордонних справ України Андрій Сибіга надіслав союзникам по НАТО лист, у якому попросив надати Україні запрошення до Альянсу на найближчій зустрічі членів блоку в Брюсселі, що відбулася 3-4 грудня.
На думку міністра закордонних справ, саме зараз — правильний час для запрошення України в НАТО.
Це, мовляв, «стало б адекватною відповіддю союзників на постійну ескалацію розв’язаної росією війни, останньою демонстрацією якої є залучення десятків тисяч північнокорейських військ і використання України як полігону для випробувань нової зброї».
А втім, джерела Reuters стверджують, що у НАТО немає консенсусу щодо того, аби надати Україні запрошення на вступ до Альянсу. Окремі чиновники відзначають, що на це знадобляться тижні, а то й місяці, а тому на зустрічі мали зосередитися на посиленні підтримки України, щоб вона була в якомога сильнішій позиції наступного року, «вступаючи в можливі переговори».
Згодом Міністерство закордонних справ України опублікувало заяву, у якій зазначило, що Україна наперед відмовляється від будь-яких форматів гарантій безпеки, які можуть бути запропоновані як альтернатива членству країни в НАТО. Президент Володимир Зеленський також казав, що членство в НАТО було б найкращою гарантією безпеки для держави.