Україна, схоже, не отримає запрошення до НАТО цього тижня, про що просив Сибіга — Reuters

У НАТО немає консенсусу щодо того, аби надати Україні запрошення на вступ до Альянсу на прийдешній зустрічі членів блоку, яка відбудеться 3-4 грудня.

Про це пише Reuters, покликаючись на власні джерела.

Так, один із високопосадовців заявив, що «був би дуже здивований», якби НАТО так швидко запросило Україну вступити до Альянсу, та зазначив, що на це знадобляться тижні, а то й місяці.

Інший чиновник сказав, що зустріч буде зосереджена на посиленні підтримки України, щоб вона була в якомога сильнішій позиції наступного року, «вступаючи в можливі переговори».

«Найкращий спосіб зробити це — збільшити фінансування, озброєння та мобілізацію», — заявив він.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Андрій Сибіга надіслав союзникам по НАТО лист, у якому попросив надати Україні запрошення до Альянсу на найближчій зустрічі членів блоку в Брюсселі, яка триватиме впродовж 3-4 грудня.

На думку міністра закордонних справ, саме зараз — правильний час для запрошення України в НАТО.

Це, мовляв, «стане адекватною відповіддю союзників на постійну ескалацію розв’язаної росією війни, останньою демонстрацією якої є залучення десятків тисяч північнокорейських військ і використання України як полігону для випробувань нової зброї».

Україна та НАТО

З 11 до 12 липня 2023 року у Вільнюсі, столиці Литви, відбувся саміт НАТО, який був зосереджений на Україні та її відносинах з Північноатлантичним альянсом.

Тоді генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови». Процес набуття членства для України «перейде з двоетапного на одноетапний шлях», додав він.

Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ). Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що напередодні саміту у Вільнюсі з’явилися «сигнали» про те, що НАТО не готове запросити Україну до Альянсу. «Невизначеність — це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті», — запевнив президент.

Через рік, на саміті у Вашингтоні, країни-члени НАТО підтвердили, що Україна перебуває на «незворотному шляху» до членства в Альянсі. Окрім того, союзники визнали, що держава стає оперативно та політично дедалі інтегрованішою з Альянсом.

Перед самітом генсек Єнс Столтенберг висловив сподівання, що Україна стане членом Альянсу впродовж найближчих 10 років. А посолка США при НАТО Джуліан Сміт заявила, що Альянс не планує запрошувати Україну вступити до цього блоку в найближчому майбутньому.