Туск присоромив кандидата в президенти за заяву про Україну. А йому нагадали про його віцепрем'єра
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск розкритикував заяву кандидата в президенти Кароля Навроцького про вступ України в ЄС і НАТО. Однак йому самому вказали на подібні слова віцепрем’єра в його уряді.
Критику Навроцького Туск виклав у своїй публікації в соцмережі X.
Він звернувся до голови партії «Право і справедливість», яка висунула Навроцького кандидатом, Ярослава Качинського.
«Ви ще пам'ятаєте, який президент найбільше підтримував Україну в цьому питанні? А який найбільше проти? Вам не соромно?» — написав Туск.
TVN24 пише, що в такий спосіб польський прем’єр натякнув на позицію брата Ярослава Качинського й колишнього президента Польщі Леха Качинського. У 2007 році після зустрічі з тодішнім президентом України Віктором Ющенком він сказав, що Польща підтримує прагнення України до членства в НАТО та Європейському Союзі.
Інші польські політики розкритикували Туска за його заяву проти Навроцького. Зокрема, йому нагадували, що подібні слова раніше казав віцепрем’єр і міністр оборони в його уряді Владислав Косіняк-Камиш.
Так, депутат Сейму Себастьян Єжи Калета назвав польського прем’єра паном Брехуном, адже той нібито не вказав контекст заяви Навроцького, який виключив приєднання України до ЄС і НАТО без розв’язання Волинської трагедії.
«Подібне сказав і ваш заступник Владислав Косіняк-Камиш. Ви звільните Косіняка-Камиша?» — написав він.
Польська ультраправа партія «Конфедерація» у відповідь на допис Туска написала, що «це в інтересах Польщі, польської економіки та оборони, щоб Україна не вступила ні в ЄС, ні в НАТО» і запитали в прем’єра, чиї інтереси той представляє.
Більше про слова Навроцького
Кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький заявив, що не бачить Україну ні в НАТО, ні в ЄС, якщо та не візьме на себе відповідальність за Волинську трагедію 1943 року.
За словами Навроцького, «країна, яка не може відповісти за дуже жорстокий злочин проти 120 тисяч своїх сусідів, не може бути частиною міжнародних альянсів».
Також він згадав про домовленості між міністрами закордонних справ України та Польщі Андрієм Сибігою та Радославом Сікорським щодо ексгумації жертв Волинської трагедії. На думку Навроцького, це був «непотрібний політичний трюк».