Ахметов подав позов до ЄСПЛ: вимагає від росії компенсації за знищені підприємства на Донбасі
Український олігарх Рінат Ахметов подав позов до Європейського суду з прав людини проти росії. Просить вжити термінових заходів і компенсувати збитки у зв’язку з блокадою, мародерством, знищенням і перенаправленням потоків зернових і металів із боку рф.
Про це пише пресслужба компанії SCM, яка належить олігарху.
В SCM зазначають, що російська артилерія бомбардувала металургійний комбінат «Азовсталь» у Маріуполі «з метою знищення останнього оплоту українського опору в цьому місті». Позов до суду — спосіб Ахметова притягнути росію до відповідальності за руйнування.
Олігарх також подав позов про вжиття термінових забезпечувальних заходів, які запобігатимуть подальшій блокаді, мародерству, перенаправленню потоків і знищенню з боку росії зернових і сталі, виготовленої підприємствами SCM.
Ахметов просить суд чітко дати росії зрозуміти, що її дії, які сприяють погіршенню продовольчої кризи і завданню подальших збитків українській економіці, є недопустимими.
Український олігарх попросив надати справі пріоритетний статус. Він також звернувся до суду з проханням застосувати пілотну процедуру до цієї справи, оскільки корінна причина порушень прав Ахметова — російська агресія, знищення й експропріація власності — має аналогічні руйнівні наслідки для власників бізнесу по всій Україні.
«Винні мають понести покарання. Мною (за допомогою найкращих українських і американських юристів) було подано скаргу до ЄСПЛ про відшкодування збитків. Цей позов — одна з перших міжнародних юридичних дій проти росії», — наголосив Ахметов.
За порушення прав власності Ахметов вимагає від росії відшкодування збитків. В SCM додають, що точна сума ще не може бути визначена через те, що війна триває, втім, передбачається, що рф муситиме виплатити олігарху мільярди доларів.
Як отримати свою компенсацію?
Кожен громадянин України, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5 до 30 тисяч євро. Для цього потрібно подати заяву ЄСПЛ. Сформувати таку заяву можна онлайн через відповідну електронну систему та безплатно відправити «Укрпоштою» до суду.
Заяву можна заповнити і за родича, якщо він не може подати її самостійно. Головне — потрібно встигнути подати протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше від 16 січня 2023 року. Ми раніше детально розповідали, як подати заяву на компенсацію до ЄСПЛ.