Американські фондові біржі зросли найбільше з 1933 року, очікуючи на $2 трлн антикризової допомоги

Фондові індекси американських бірж показали рекордне одноденне зростання на тлі перемовин про виділення владою США пакету антикризової допомоги на 2 трильйони доларів.

Про це повідомляє CNBC.

Зокрема, один з найстаріших індексів Dow Jones 24 березня зріс на рекордні 11,37% — це найбільше одноденне зростання з 1933 року, тобто з часів Великої депресії.

Суттєво зросли й інші фондові індекси. Зокрема, S&P 500 виріс на 9,4% — найбільше одноденне зростання з 2008 року. Nasdaq виріс на 8,1%.

Зростання вартості акцій американських компаній пов'язують з очікуваннями інвесторів щодо затвердження Конгресом США нового пакету економічних стимулів економіки на загальну суму 2 трильйони доларів. Цей комплекс антикризових заходів має допомогти американській економіці пройти через кризу, спричинену пандемією коронавірусу.

Остаточного тексту закону наразі немає. Однак відомо, що він включатиме одноразову виплату кожному дорослому американцю по 1,2 тисячі доларів та по 500 доларів на дитину. Також законопроєктом передбачено створення спеціального фонду підтримки малого бізнесу на 350 мільярдів доларів.

Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.

16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.

Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.

Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).

12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.

19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.