12 березня на Нью-йоркський фондовій біржі призупинили торги на 15 хвилин. Такий механізм застосовують у випадках, коли ціни на акції безконтрольно падають. Це сталося вдруге за останній тиждень.

Як повідомляє CNBC, ключові фондові індекси впали на більш ніж 7% за перші хвилини після відкриття торгів 12 березня. Так, індекс S&P 500 (акції 500 найбільших компаній США) впав на 7,02%, Nasdaq (акції технологічних компаній) — на 7,03%, а Dow Jones — на 7,2%.

Востаннє торги на біржі примусово призупиняли у «чорний понеділок», 9 березня. Тоді акції також обвалилися на більш ніж 6% у перші хвилини після відкриття біржі.

На падіння ринку акцій вплинуло оголошення Всесвітньою організацією охорони здоров'я епідемії коронавірусу пандемією. Крім цього, президент США Дональд Трамп оголосив про заборону авіасполучення між США та 26-ма країнами Європи. Це рішення також обвалило ціни на нафту.

Торги на біржі можуть припинити на цілий день у разі, якщо ціни на акції, що входять до індексу S&P 500 впадуть на 20% проти цін попереднього дня.

11 березня світові фінансові ринки офіційно увійшли у «ведмежий ринок», тобто 11 річний період зростання вартості акцій на біржі офіційно припинився.

Паніка на світових ринках почалася ще у лютому 2020 року. Її спровокувало поширення коронавірусу. В останній тиждень лютого паніка на ринках посилилася — ринки втратили близько 5 трильйонів доларів. Цей спад продовжився і на початку березня.

9 березня світові ціни на нафту протягом дня впали на 30%. Цьому сприяла паніка на ринках, пов'язана з коронавірусом, а також відсутність домовленості між країнами-експортерами нафти (ОПЕК) та Росією. Це спровокувало рекордне падіння на фондових ринках.

11 березня у Європейському центральному банку повідомили, що коронавірус може призвести до настання економічної кризи, подібної до кризи 2008 року.

Поділитись: