Американський Vogue критикують через обкладинку з обраною віцепрезиденткою США. Ось що на це каже головредка

Головна редакторка американської версії Vogue Анна Вінтур відповіла на критику обкладинки останнього номера видання із майбутньою віцепрезиденткою США Камалою Гарріс. Журналу закидали непрофесійність і навіть висвітлювання шкіри Гарріс на фото.

За словами Вінтур, фото мало на меті підкреслити успіхи Гарріс — зокрема й обрання її першою в історії США жінкою-президентом.

«Ми маємо на меті лише оспівування вражаючої перемоги обраної віцепрезидентки Гарріс й того, наскільки важливим є цей момент для історії США й особливо небілих жінок у всьому світі», — сказала Вінтур у подкасті журналістки The New York Times Кари Свішер.

Поясніть, а в чому скандал?

У неділю, 10 січня, американський Vogue показав обкладинку свого нового номера з обраною віцепрезиденткою Камалою Гарріс. Є дві версії обкладинки: на першій, яка потрапила в друковану версію, Гарріс вдягнена в темний костюм і кеди Converse на рожево-зеленому тлі; на другій, яка стала обкладинкою для цифрової версії, — у строгий синій костюм.

У соцмережах друковану обкладинку сприйняли здебільшого негативно. Журнал і зокрема головредку Анну Вінтур звинуватили в расизмі, запідозривши, що Гарріс на фото зумисне висвітлили. Лунали й думки, що обкладинка просто знята погано, а фото Гарріс у «Вікіпедії» краще.

Джерела CNN, CBS та Associated Press, наближені до команди Гарріс, говорили, що розраховували на фото обраної віцепрезидентки в синьому костюмі, тоді як фото в Converse мало б бути всередині журналу. Рішення редакції джерела назвали несподіванкою.

Головна редакторка американського Vogue Анна ВінтурCharles Sykes / Invision / AP

Що на це казали в самому журналі?

У статті Vogue пояснюється, що кольори тла на фото Гарріс символізують жіноче товариство Alpha Kappa Alpha, членкинею якого була й обрана віцепрезидентка — це перша подібна організація, до якої входили афроамериканки. А одяг Гарріс підкреслює її повсякденний стиль.

Джерело видання повідомило The New York Post, що вигляд Гарріс і знімального майданчика узгоджувався з її штабом. А от рішення щодо обкладинки приймав виключно журнал. Це ж підтвердила і Анна Вінтур у коментарі The New York Times.

Крім того, фотографом Гарріс був Тайлер Мітчелл — він у 2018 році став першим темношкірим фотографом в історії Vogue, долученим до створення обкладинки.

BBC нагадує, що Vogue і Анну Вінтур особисто вже раніше звинувачували в расизмі. Про нього у жовтні 2020-го розповідали кілька колишніх співробітників журналістам The New York Times, а в серпні того ж року — редактор британського Vogue Едвард Еннінфул. Сама Вінтур у червні 2020 року вибачалася перед співробітниками за дискримінацію темношкірих.